Na komunikáciu zvyčajne používame viacero aplikácií. Každý má však pravdepodobne len jednu, ktorú má najradšej. WhatsApp je pre mnohých úplne „top“. Používajú ho 2 miliardy ľudí po celom svete. Dnes vývojári testujú novú funkciu, vďaka čomu by mohol byť jeden účet otvorený až na štyroch zariadeniach súčasne.

WhatsApp testuje dôležité vylepšenie

Aplikácia WhatsApp dbá na prísne zabezpečenie. Aj preto ju môžete používať maximálne na jednom smartfóne a na jednom počítači (WhatsApp Web) naraz.

Toto by sa ale mohlo už čoskoro zmeniť. Vývojári objavili v appke novú možnosť, ktorá ponúka prepojenie až štyroch zariadení v rámci jedného účtu súčasne. Prvé náznaky sa o nej objavili ešte v novembri 2019.

Portál WABetaInfo svoje poznatky zdieľal vrámci tweetu. Nezabudol ku nemu dodať aj dôležitý screenshot, ktorý ukazuje, že celá synchronizácia by mala prebiehať prostredníctvom pripojenia na Wi-Fi.

Momentálne žiaľ nepoznáme žiadne presnejšie detaily. Tak isto sa nedá určiť ani to, či sa táto možnosť bude týkať viacerých platforiem, ako napríklad iOS a Android alebo len zariadení v rámci jedenej z nich.

V každom prípade nám ale takáto funkcia chýba a dúfame, že sa do praxe dostane už v dohľadnej dobe. Využívať sa bude dať vo viacerých prípadoch. Veď koľko z vás používa napríklad dva smartfóny (jeden súkromný a jeden služobný)…

Je trochu nepraktické, že WhatsApp môžeme mať nainštalovaný v rámci jedného účtu, iba na jednom z nich. Všetko budeme samozrejme aj naďalej sledovať a včas vás o tom informovať. Brali by ste prepojenie účtu so 4 zariadeniami? Napíšte nám do komentára.

WhatsApp testuje novú funkciu. Môžu ju vyskúšať len vyvolení. - svetapple.sk
WhatsApp testuje dôležité vylepšenie, ktoré môže oceniť každý používateľ.
Prečítajte si tiež  Používate WhatsApp? Toto vylepšenie vás určite poteší!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.