Nadchádzajúca aktualizácia iOS 18 sľubuje zmeny, aké sme v jablkovom ekosystéme ešte nevideli. Očakávané zavedenie prvkov umelej inteligencie sa odzrkadlí vo všetkých aspektoch používania iPhonu. Inak to nebude ani v prípade notifikácií a natívnych aplikácií, ktoré čakajú veľké vylepšenia.

Analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg prináša novú várku informácií o tom, aké funkcie môžeme v iOS 18 očakávať. Prvky generatívnej AI sa postarajú o sumarizovanie notifikácií, za čo bude zodpovedná takzvaná proaktívna inteligencia.

Siri, ktorá sa stane jadrom AI v novom systéme si jednoducho pozbiera všetky informácie z upozornení a ponúkne z nich stručné zhrnutie.

Umelá inteligencia nám uľahčí každodenné používanie iPhonu

Podobne bude fungovať aj novinka pre Safari, ktorá poskytne zhrnutie článkov a kľúčových informácií z vyhľadávaného textu. Pri hľadanom výraze vám okrem štandardných výsledkov ponúkne prehľad témy alebo vypichnutie bodov, ktoré by vás mohli zaujímať.

Apple AI
Zdroj: Midjourney / DALL-E (úprava redakcie)

Novinkou bude aj užšia spolupráca medzi kalendárom a ďalšími aplikáciami v jablkovom ekosystéme. Do kalendára bude po novom možné pridávať poznámky alebo pripomienky, ktoré bude následne možné spojiť s konkrétnym dňom.

Kalendár sa tým pádom stane akýmsi centrom pre plánovanie aj bez toho, aby ste museli fyzicky pridávať novú udalosť.

Kalifornská spoločnosť tiež pracuje na AI vylepšeniach fotografií, vďaka ktorým bude možné ľahko a rýchlo upravovať fotky či obrázky. Pôjde o podobné funkcie, ktorými disponuje Adobe AI v aplikácii Photoshop.

Apple plánuje predstaviť nástroje umelej inteligencie na svojej konferencii WWDC 2024, ktorá sa bude konať 10. júna. Práve počas tohto eventu uvidíme iOS 18 po boku ostatných systémových aktualizácií, ktoré otvoria dvere AI pre jablkové zariadenia.

Prečítajte si tiež  Siri sa stane v iOS 18 najsilnejšou zbraňou Apple. Možná je aj slovenčina vďaka AI

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -