Spoločnosť Meta si veľmi dobre uvedomuje, aká silná môže byť technológia umelej inteligencie v praxi a preto na nej intenzívne pracuje a snaží sa ju pomaly, ale isto zakomponovávať aj do svojich apiek. Ako píše The Verge, jednou z nich je aj aplikácia WhatsApp. Teraz sa dočkala zásadného vylepšenia.

Spoločnosť Meta do WhatsAppu vložila technológiu na generovanie obrázkov za pomoci umelej inteligencie v reálnom čase, vďaka čomu môžete zadať jednoduchú textovú výzvu na prevod textu na obrázok priamo v konverzácii a o zvyšok sa postará špeciálna Meta AI. Keď softvéru prezradíte viac podrobností o tom, čo presne chcete do obrázku pridať, automaticky ho začne upravovať.

Táto novinka je v súčasnosti dostupná len v beta verzii aplikácie WhatsApp a navyše je aj obmedzená výhradne pre americký trh. Už čoskoro by sa, ale mohla rozšíriť do celého sveta vrátane Európy.

Meta
Zdroj: Meta

V praxi to funguje tak, že keď WhatsApp poprosíte napríklad o to, aby vám vytvoril obrázok zachytávajúci futbalový zápas na Marse, postačí mu len niekoľko sekúnd na to, aby vám poskytol hodnoverný výsledok.

Meta využíva vlastný jazykový model 

Spoločnosť Meta sa v tomto prípade spolieha na svoj vlastný model Meta Llama 3, ktorý je schopný vytvárať ostré a kvalitné obrázky a navyše lepšie zobrazuje text.

Táto technológia je praktická aj z iných dôvodov. Môžete ju napríklad požiadať o to, aby animovala sériu obrázkov, ktorú jej poskytnete. V priebehu sekúnd vám vytvorí pohyblivé GIF-ko, ktoré následne môžete zdieľať spolu so svojimi priateľmi.

Zatiaľ žiaľ nevieme, kedy bude táto novinka oficiálne dostupná pre všetkých používateľov. Môže trvať ešte mesiace, kým si ju WhatsApp overí v rámci testovacej verzie. Akonáhle však budeme vedieť viac, hneď vás o tom informujeme.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Neuveríte, prečo Apple začal tlačiť do vývoja umelej inteligencie. Motivoval ho Microsoft
Môže ťa zaujímať
- Reklama -