Beta testeri hlásia nové vylepšenie aplikácie WhatsApp, ktoré sa vyskytlo v poslednej skúšobnej verzii označenej ako 2.21.150.11.

V Nastaveniach úložiska sa objavila nová položka „Kvalita nahrávania médií„, ktorá umožňuje výber z troch samostatných možností. Ide o:

  • Auto (odporúčané)
  • Najlepšia kvalita
  • Šetrič dát

Sociálna sieť upozorňuje, že pokiaľ zvolíte Najlepšiu kvalitu fotiek, ich odosielanie môže trvať dlhšie a taktiež to bude mať priamy vplyv na spotrebu mobilných dát. Pre tých, ktorí naopak trpia nedostatkom internetu je tu možnosť Šetrič dát so schopnosťou znížiť kvalitu a veľkosť prenášaných súborov.

Najvyššia kvalite prechádza len minimálnou kompresiou 

Podľa portálu WABetainfo, ktorý nové možnosti objavil prechádza aj najvyššia kvalita záberov špeciálnou kompresiou. Slúži na to šikovný algoritmus, ktorý dokáže zmenšiť fotografiu, no bežný používateľ pravdepodobne ani nespozná zmeny v porovnaní s jej plnou verziou.

Prečítajte si tiež  WhatsApp pridáva nové funkcie pre videohovory na iOS

V praxi by malo zachovať cca 80% pôvodného záberu a ak je obrazový rámček väčší než 2048 × 2048, WhatsApp tiež automaticky zmení jeho veľkosť.

V súčasnosti ešte nevieme, kedy bude táto novinka zavedená do praxe. Predpokladáme však, že nás od pripravovanej aktualizácie delia sotva týždne.

Z nášho pohľadu ide o dôležitú zmenu, nakoľko cez túto sociálnu sieť s end-to-end šifrovaním migruje množstvo fotografií, no vzhľadom na ich pozmenenú kvalitu sa poväčšine nedajú používať ďalej. Skvelá práca!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.