Apple dbá na svoj softvér a softvérové služby, vďaka čomu sme si za tie roky už viacmenej zvykli na to, že fungujú absolútne bezproblémovo. Zďaleka však nie sú dokonalé. Aj operačný systém iOS z času na čas trpí chybami a v posledných hodinách a dňoch sa s tým žiaľ stretávame aj u nás na Slovensku.

V pomerne krátkom čase sme do redakcie dostali hneď niekoľko upozornení na to, že widget aplikácie Počasie v operačnom systém iOS nefunguje. Túto informáciu sme preverili a podarilo sa nám ju potvrdiť. Widget nám nefungoval najmä vo večerných hodinách, no drobné výpadky bolo možné zaznamenať aj počas dnešného dňa.

Táto chyba sa zvykne prejavovať rôzne. Niekedy nejde iba widget a apka funguje a inokedy nie sú dostupné dáta ani v jednom prípade. Zariadenie sa v takejto situácii správa, akoby nemalo žiaden prístup na internet či už cez Wi-Fi alebo mobilnú dátovú sieť. Pravda je však taká, že chyba ani zďaleka nie je na vašej strane.

 Takto môžete zistiť, prečo vám nefunguje Počasie na iPhone 

aplikácia počasie chyba
SvetApple

Aplikáciu Počasie, ako aj jej widget prevádzkuje samotná spoločnosť Apple, ktorá na podobné problémy zvykne reagovať a rýchlo ich oficiálne potvrdiť. Ak sa pýtate ako, odpoveď je jednoduchá. Firma má na to samostatné internetové stránky.

Konkrétne ide o stránky s názvom „System Status“, kde si okrem aplikácie Počasie viete skontrolovať aj dostupnosť mnohých iných služieb, napríklad Apple Pay, iCloud a podobne.

Apple počasie problém
Zdroj: Apple (snímka obrazovky)

Môžeme sa teda domnievať, že technologický gigant z Cupertina už na tejto chybe pracuje a akonáhle to bude možné, Počasie nám zas začne fungovať tak, ako je to štandardom.

Apple počasie problém
Zdroj: Apple (snímka obrazovky)

Nám teda v tejto chvíli nezostáva nič iné, ako čakať. Do komentára na sociálnych sieťach nám napíšte, či ste problémy s aplikáciou Počasie alebo jej widgetom na svojom iPhone postrehli aj vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iOS dorovnal historicky po prvýkrát predaje PC s Windows!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -