Video-knižnica YouTube uverejnila nový blogový príspevok, v ktorom uvádza, ako pokračuje jej boj proti spamu, botom či urážlivým prejavom. Spoločnosť Google, pod ktorú YouTube patrí, predstavila nové nástroje, ktoré by mali dopomôcť k riešeniu týchto problémov.

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24 mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus. 

Platforma zároveň dopĺňa, že ide o hlavné problémy dnešných tvorcov a ich obsahov a preto si stanovila za prioritu ich efektívne riešenie. Napríklad, jedna z najväčších zmien je prepracovaná detekcia spamu v sekcii komentárov, ktorá bude fungovať po celom svete vrátane Slovenska.

Technológia odhalila už 1,1 miliardy spamov

Stránka YouTube na obrazovke MacBooku Pro
Zdroj: Unsplash / NordWood Themes

Ako uvádza GSMarena, tím vývojárov po dlhom vývoji zlepšil detekciu spamov, vďaka čomu sa podarilo z YouTube odstrániť až 1,1 miliardy takýchto komentárov. Keďže sa však spameri novým technológiám rýchlo prispôsobujú a využívajú sofistikovanejšie metódy, YouTube začal využívať aj modely strojového učenia, ktoré sú omnoho účinnejšie. Navyše, táto zmena sa dá uplatniť aj v sekcii komentárov pri živom vysielaní. Doposiaľ to nebolo možné.

Novinky sa týkajú aj urážlivých prejavov od skutočných používateľov, v rámci ktorých YouTube vymyslel nový časový limit. Systém najskôr upozorní ľudí na to, že ich komentáre sú v rozpore so smernicami komunity, a odstráni ich komentáre.

Ak však ten istý používateľ bude naďalej zanechávať urážlivé odkazy pod videami, dostane na 24 hodín ban. Interné testovanie ukazuje, že tieto zavedené systémy znižujú počet opakovaných priestupkov. A to je cieľom…

Ďalšia drobná, no zato veľmi dôležitá zmena sa týka tvorcov obsahu. Systém by mal byť schopný po novom oveľa presnejšie odhadnúť, kedy sa novo nahrané video dokončí a spracuje a bude k dispozícii v plnom rozlíšení. Dnes to môže byť buď 1080p, 2160p alebo až 4320p. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tejto zmene myslíte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Instagram prináša dôležitú aktualizáciu. Prečo by ste si ju mali nainštalovať?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -