Spoločnosť Meta sa pochválila, že sa jej v roku 2023 mimoriadne darí a zároveň ohlásila prostredníctvom blogového príspevku zmeny, ktoré v dobrom zaskočili celý svet. Platforma, ktorá má cez 2 miliardy aktívnych denných používateľov chystá návrat ku spôsobu komunikácie, ktorý sme mohli poznať pred rokom 2014.

Práve vtedy sa totiž chat na Facebooku oddelil do samostatnej aplikácie Messenger, ktorú používajú ľudia do dnešných dní. Nakoľko sa však z Facebooku stáva čoraz väčší interaktívny priestor, posielanie príspevkov medzi dvoma aplikáciami nie je veľmi pohodlné. No a presne to chce Meta zmeniť.

Priamo rozhranie aplikácie Facebook dostane naspäť možnosť komunikácie prostredníctvom chatu, ktorú bude môcť v prípade potreby využívať každý používateľ. Teoreticky sa tak môže stať, že Messenger už vôbec nebude potrebný.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi banner reklama
REKLAMA

Facebook vylepšuje aj skupiny 

Aby toho nebolo málo, Meta sa rozhodla uskutočniť aj ďalšiu veľkú zmenu v skupinách na Facebooku. Tie sa postupne premieňajú na takzvané „komunitné chaty“ v aplikácii Messenger, pomocou ktorých môžu používatelia oveľa lepšie a rýchlejšie interagovať. Celé to pripomína rozhranie sociálnej siete Discord, ktoré funguje podobným spôsobom.

A hoci mnohí ľudia tento spôsob komunikácie kritizovali, zdá sa, že ide o vcelku dobrý nápad. Interakcia medzi používateľmi sa totiž týmto spôsobom zvýšila až o 50 %, čo je pre spoločnosti Meta fantastická správa.

To, kedy sa dostane aplikácia Messenger do aplikácie Facebook zatiaľ známe nie je. Ide o veľkú zmenu, ktorú musí Facebook najskôr otestovať a až následne ju zaviesť do praxe. Podľa nás to celé môže trvať ešte niekoľko dlhých mesiacov. Nemyslíme si však, že by to spoločnosť Meta nestihla do konca roka 2023, keďže ide o jeden z jej hlavných cieľov.

Napíšte nám do komentára, čo si o tejto novinke myslíte vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory. Bola by podľa vás lepšia jedna aplikácia na zábavu aj chat alebo vám viac vyhovuje súčasne rozdelenie na dve samostatné apky (Facebook a Messenger)? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Najlepšieho sprievodcu nákupom máš odteraz vo vrecku - Heureka app

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.