Nad spoločnosťou Meta sa v priebehu minulého roka začalo zmrákať po tom, čo sa zistilo, ako veľa peňazí investuje do zatiaľ neúspešného projektu Metaverse. Ako sa však zdá, sociálna sieť Facebook, ktorá pod Metou funguje, stále veľmi dobre prosperuje. V uplynulom roku dosiahla dôležitý míľnik. Informuje o tom portál Engadget.

Hľadáte kvalitný kvalitný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Aj keď má silnú konkurenciu zo strany čínskej sociálnej siete TikTok, zdá sa, že Facebook je medzi používateľmi stále veľmi obľúbený. Podľa najnovších dát ho totiž na dennej báze používajú 2 miliardy ľudí po celom svete, pričom ide o jednu štvrtinu našej populácie.

Spoločnosť Meta zverejnila aj zaujímavú tabuľku, v ktorej približuje, ako sa sociálna sieť Facebook vyvíjala za uplynulé dva roky a v ktorých častiach sveta má najväčšiu používateľskú základňu.

Facebook
Zdroj: Meta

Ako môžete vidieť sami, takto pred rokom mal Facebook 1,93 miliardy denných aktívnych používateľov a v rovnakom období v roku 2020 to bolo „iba“ 1,85 miliardy. Najvýraznejšia používateľská základňa pochádza z Ázie no Facebook je evidentne stále populárny aj v Európe či USA a Kanade.

Facebook nebol prvý, ktorá mal 2 miliardy denných aktívnych používateľov

Sociálne siete Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp a TikTok na zariadení, v ktorého pozadí sú peniaze
Zdroj: Unsplash / Jeremy Bezanger / Ibrahim Boran (úprava redakcie)

Na záver treba spomenúť, že hoci ide o obrovský úspech a dokazuje to, že Facebook je vďaka reklamám stále jeden z najziskovejších projektov spoločnosti Meta, zďaleka nie je prvý, ktorému sa podarilo dosiahnuť dvojmiliardovú hranicu denných aktívnych používateľov.

Podobnú métu už v marci 2020 prekonala sociálna sieť WhatsApp, ktorú v minulosti odkúpil práve Facebook – neskôr premenovaný na spoločnosť Meta.

Loopi Banner
Reklama

Aj keď sa teda na Marka Zuckerberga valí obrovská kritika, jedno je jasné. Facebook je stále veľmi živá sociálna sieť a určite nemôžeme hovoriť o jej úpadku.

Dajte nám vedieť do komentára, či Facebook používate aj vy. Tešíme sa na všetky vaše názory a postrehy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 je u známeho slovenského operátora hitom. Prekonal Samsung aj Xiaomi
Môže ťa zaujímať
- Reklama -