Ako sme vás informovali v našom nedávnom článku, legendárna komunikačná služba ICQ to má skoro po 30 rokoch svojej existencie definitívne zrátané. Mnohí z nás si na ICQ pamätajú, ako na prvú platformu, ktorá bola využívaná na posielanie krátkych textových správ podobne, ako napríklad Facebook, WhatsApp atď. Mala však aj iné špecifiká.

Pomerne veľkou nostalgickou záležitosťou boli bezplatné hry, ktoré boli na ICQ k dispozícii pre všetkých používateľov a dali sa spúšťať dokonca aj v režime multiplayer. Pokiaľ ste ich v minulosti hrali a chcete si to zopakovať, existuje možnosť, ako sa ku nim vrátiť aj bez účtu na pomaly umierajúcej službe.

Tieto hry sa totiž preniesli do online sveta a dnes sú dostupné vo vašom webovom prehliadači na samostatných internetových stránkach.

Zoopaloola

V praxi išlo napríklad o titul Zoopaloola, ktorý pripomínal klasický biliard, no namiesto gulí ste si mohli vybrať svoje vlastné zvieratko.

Na túto hru sa v priebehu rokov v podstate úplne zabudlo, no ak si chcete oprášiť pamäť a opäť si ju vyskúšať, môžete tak urobiť zadarmo na odkaze: zoopaloola.eu.

Slide-a-Lama

Nemej známy titul na ICQ bola hra Slide-a-Lama, v rámci ktorého ste posúvali kamene s tým istým symbolom. Čím viac ste v tomto smere získali, tým skôr ste uzavreli stĺpec a na svoje konto si pripísali určitý počet bodov.

Ak si chcete zahrať hru, dostanete sa ku nej cez odkaz: slidealama.eu.

RPS (Rock Paper Scissors)

Na záver ešte titul RPS, ktorý predstavuje skratku pre hru kameň, papier, nožnice prenesenú do sveta šachovnice. Opäť jednoduchý titul, ktorý sme boli na platforme ICQ schopní hrať pokojne aj celé hodiny.

V tomto prípade však pre vás máme iba video, nakoľko originálnu verziu tohto titulu sa nám na internete nepodarilo nájsť. Pripomeňte si teda RPS aspoň takto:

V neposlednom rade tiež dávame do pozornosti, že vyššie vymenované tituly sú dostupné len na počítačoch a nie na mobilných zariadeniach, čo je trošku škoda.

Ak si však chcete zaspomínať na staré dobré časy a trochu sa zrelaxovať, určite vám ich odporúčame znovu zahrať. Je to poriadna nostalgia!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  GTA 6 má byť ohlásené už v roku 2023. Vraj pôjde o majstrovské dielo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -