Na trhu s mobilnými aplikáciami je dnes viacero možností, pomocou ktorých môžu používatelia medzi sebou komunikovať. Jednou z najznámejších chatovacích apiek je napríklad Telegram. Ten je v súčasnosti zadarmo, avšak ako sa ukazuje, niektoré jeho funkcie môžu byť už čoskoro spoplatnené.

Sociálna sieť vydala novú beta verziu označenú číslami 8.7.2, ktorá nám túto skutočnosť potvrdzuje. Portál Macrumors uvádza, že samotné predplatné bude mať názov Telegram Premium a do ponuky sa môže dostať relatívne skoro.

Spoplatnená verzia aplikácie bude k dispozícii popri bezplatnej verzii, na ktorú sme zvyknutí aj dnes. Používateľom ponúkne napríklad špeciálne nálepky alebo reakcie. Tí, ktorí si nezaplatia, nebudú môcť spomínané prémiové doplnky ani vidieť. Kompetentní sa týmto spôsobom budú pokúšať získať čo možno najväčšie množstvo predplatiteľov na svoju stranu.

Navyše, pokiaľ bude „neplatiacim“ používateľom zaslaná prémiová nálepka alebo reakcia, automaticky budú vyzvaní k tomu, aby si zakúpili Telegram Premium.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

V súčasnosti Telegram zarába peniaze predajom reklám a funkcií pre skupinové kanály. Zatiaľ však neexistujú žiadne možnosti nákupu doplnkov, ktoré by boli zamerané na jednotlivých používateľov. Ak sa táto nová funkcia zavedie, celé sa to zmení.

Cena a dátum uvedenia na trh zatiaľ známe nie sú. Akonáhle budeme vedieť viac, dáme vám samozrejme okamžite vedieť. Čo si o tejto novinke myslíte vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -