Na Slovensku je žiaľ silná „dezinfo-scéna“, ktorej sadajú na lep tisíce ľudí na sociálnych sieťach. Pravidelne na tento problém upozorňuje aj Facebooková stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR, ktorá teraz zdieľala ďalší zaujímavý prípad. Pozornosť by ste mali zbystriť najmä vtedy, ak ste klientmi Tatra Banky. 

Táto finančná inštitúcia prednedávnom prišla na trh s novou funkciou, ktorá vám v aplikácií po každej platbe ukáže, aký je objem vyprodukovanej uhlíkovej stopy.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Dezinformátori na to okamžite zareagovali a už dávnejšie túto novinku spájali s rozdávaním jedla na prídel. No a keďže sa statusu veľmi dobre darilo, využil to ďalší dezinformátor, ktorý si chcel užiť svojich 5 minút slávy.

Ak prekročíte denný limit CO2 Tatra Banka vám (ne)zablokuje kartu 

Tatra Banka mobilná aplikácia
Tatra Banka je oficiálne najinovatívnejšou bankou sveta roku 2019!

Policajti upozorňujú na človeka, ktorý vo svojom statuse uviedol, že Tatra Banka v budúcnosti plánuje využívať dáta o objeme spotrebovaného oxidu uhličitého na našu kontrolu.

V hoaxe sa píše, že si finančná inštitúcia po čase zvolí, koľko CO2 Vám denne dovolí spotrebovať a vy sa tým budete musieť riadiť. Ak náhodou limit prekročíte, zablokuje sa vám karta a vy ju nebudete môcť používať do konca mesiaca. A aj keď je to už na prvý pohľad úplný nezmysel, príspevok žiaľ zdieľali na sociálnej sieti Facebook stovky ľudí. Desiatky sa rozhodli komentovať…

No a ak ste na tento hoax náhodou naleteli aj vy, prečítať si môžete oficiálne vyjadrenie Tatra Banky, ktoré pre slovenskú políciu poskytla hovorkyňa Simona Miklošovičová:

„meranie uhlíkovej stopy má výhradne edukatívny charakter. Klientom dávame možnosť zobraziť ich vplyv na životné prostredie práve prostredníctvom prepočtu objemu vyprodukovaného oxidu uhličitého. V žiadnom prípade táto funkcionalita nie je ani nebude nástrojom na kontrolu klientov cez ich účty alebo prostriedkom na blokovanie platieb“.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -