Koronavírus poriadne vyškolil niektoré online služby. Patrí sem aj ZOOM, ktorý slúži na skupinovú komunikáciu. Vývojári už niekoľkokrát urobili bezpečnostné vylepšenia, aby poskytli čo najvyššiu ochranu súkromia svojim používateľom. Dnes ale prichádza jedno z najzásadnejších. Ide o nové šifrovanie.

ZOOM dostal ďalšie dôležité zabezpečenie

Už dávnejšie bolo avizované, že tvorcovia ZOOMu pridajú do služby end-to-end šifrovanie. Spočiatku sa mala zmena týkať iba tých, ktorý si zaplatili za prémiovú verziu. Napokon je to však celé ináč, a vyššej bezpečnosti sa dočkali úplne všetci používatelia.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Pokiaľ ho budete chcieť uplatniť aj vy, musíte si overiť svoje telefónne číslo prostredníctvom SMS správy. V princípe sa ani nečudujeme, že rozhodnutie bolo napokon plošné (a netýkalo sa len prémiových účtov). Dôvodom je silná konkurencia, ktorá ho ponúka aj v bezplatnej forme. ZOOM sa jednoducho musel prispôsobiť.

Nové end-to-end šifrovanie poskytuje dokonalú ochranu dát, videa a taktiež zvuku. Nikto okrem účastníkov konverzácie nemôže vidieť a ani počuť to, o čom sa bavíte. ZOOM sa dostal do popredia najmä po vypuknutí pandémie COVID-19. Ľudia museli kvôli karanténnym opatreniam zostať doma a tak hľadali alternatívy, ako by mohli pracovať na diaľku.

Internet im ich už dlhé roky ponúka a táto služba patrí medzi popredných poskytovateľov komunikačných služieb. Ako sme už uviedli vyššie, po veľkej popularite prišli tvrdé rany od bezpečnostných expertov. Kompetentní na to museli okamžite reagovať. Dnes je našťastie internetová aplikácia maximálne bezpečná a nikomu nič nehrozí. Skvelá práca.

ZOOM má ďalší problém. Hackeri predávajú 500 000 jeho účtov na internete.
ZOOM dostal ďalšie dôležité zabezpečenie. Týka sa všetkých používateľov.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple: Finančné výsledky sú skvelé!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.