O Zoome sme už viackrát písali, no poväčšine to bolo v negatívnom slova zmysle. To ale neplatí pre dnešok, kedy môžeme oficiálne potvrdiť, že populárna komunikačná appka dostala konečne dôležitú aktualizáciu. Zoom nadobudol lepšie funkcie a hlavne zabezpečenie!

Zoom dostal aktualizáciu

Po vypuknutí pandémie koronavírusu ľudia automaticky začali hľadať nové a jednoduché komunikačné možnosti. No a keďže je moderná doba, nemuseli za nimi chodiť príliš ďaleko. Aplikácia Zoom sa okamžite stala hitom a začali ju používať jednotlivci, celé firmy a tiež školy na výučbu svojich žiakov.

Ako ale išiel čas, technologické osobnosti začali upozorňovať na jej veľký nedostatok. Bezpečnosť. Je to nepríjemne blbé v situácii, keď sa jedná o komunikáciu medzi viacerými osobami pomocou videa. Nikdy neviete, kto sa na vás môže pozerať, alebo kto vás môže počúvať.

Našťastie sa však vývojári rýchlo vzchopili a dnes vydali dôležitú aktualizáciu, ktorú oceňujeme. Zoom po novom prechádza na nové, 256-bitové šifrovanie GCM AES. To zabezpečí perfektnú ochranu vašich virtuálnych „schôdzí“ so zárukou, že tu nebudete mať nečakaného účastníka.

Zoom okrem iného prišiel s možnosťou, pri ktorej môže sám hostiteľ nahlásiť používateľa a tiež zakázať to, aby sa z vlastnej iniciatívy premenoval. Výhodou má byť aj novinka, kedy si správcovia obchodných, podnikových a vzdelávacích plánov budú môcť pozrieť, ako sa jednotlivé schôdzky napájajú na dátové centrá spoločnosti Zoom. Všetko v ovládacom paneli aplikácie.

Okrem tohto všetkého je tu ďalších mnoho menších noviniek, ktoré súvisia aj so zabezpečením, aby bolo používanie vhodné pre akúkoľvek firmu. Nezabudnite si teda appku aktualizovať a môžete ju veselo používať ďalej. Už by to malo byť maximálne zabezpečené a to je dobré…

ZOOM má ďalší problém. Hackeri predávajú 500 000 jeho účtov na internete.
Zoom dostal aktualizáciu. Konečne je bezpečný…
Prečítajte si tiež  Ultimáte porovnanie iOS 10 a iOS 9 na všetkých iPhonoch!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.