Spoločnosť Apple zverejnila finančné výsledky za posledný štvrťrok 2022 a mnohých ľudí nepríjemne prekvapila. Napriek tomu, že bola podľa dostupných dát najväčším výrobcom smartfónov na svete, čím prekonala Samsung aj Xiaomi, jej predaje boli v medziročnom porovnaní nižšie. Téme sa venoval portál 9to5mac.

Hľadáte kvalitný kvalitný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Aby sme boli presnejší, zatiaľ čo tržby z predaja iPhonov predstavovali v štvrtom štvrťroku 2021 až 71,63 miliardy amerických dolárov, o 12 mesiacov neskôr to bolo „iba“ 65,78 miliardy dolárov. Pokles teda predstavuje 5,85 miliardy dolárov, čo spoločnosť Apple určite veľmi negatívne pocítila.

Tieto dáta sú dôležité najmä pre akcionárov, ktorých zaujímajú práve predaje. A aj keď ide o nepríjemnú situáciu, spoločnosť Apple má pre ňu jasné vysvetlenie. Vyjadril sa k tomu priamo Tim Cook.

Ten akcionárom povedal, že aj keď boli predaje zariadení vo finále nižšie, záujem zo strany zákazníkov bol obrovský. Problém bol však v tom, že Apple nedokázalo vyrobiť dostatočné množstvo iPhonov 14 Pro a iPhonov 14 Pro Max pre komplikácie v dodávateľských reťazcoch. Tejto téme sme sa venovali napríklad tu. Podľa správ z minulého roka mohla firma bez týchto obmedzení vyrobiť a predať až o 6, či dokonca 20 miliónov kusov zariadení viac. To sa ale nepodarilo.

Dnes sú už drahšie modely „Pro“, o ktoré je stále silný záujem oveľa lepšie dostupné. Zatiaľ čo základný iPhone 14 Pro kúpite v zľave od 1 189 €, ak máte záujem o väčšiu a drahšiu verziu so 6,7″ displejom, na iPhone 14 Pro Max si po zľave pripravte 1316 €. My len doplníme, že vlajková loď od Apple sa predáva lacnejšie, ako úplne nový Samsung Galaxy S23 Ultra. Jeho kompletný cenník nájdete tu.

Investori spoločnosti Apple sa napokon Tima Cooka prostredníctvom konferenčného hovoru opýtali či si zákazníci, ktorí si chceli kúpiť iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max v čase jeho nedostupnosti, zaobstarajú toto zariadenie v súčasnosti alebo radšej počkajú na nástupcu.

Loopi Banner silicone case
Reklama

Tim Cook však na otázku odpovedal, že v súčasnosti nemá dostatočné množstvo dát na jej zodpovedanie. Dajte nám vedieť do komentára, ako je to u vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Top Gun: Maverick síce v kinách končí, no film prichádza na streamovacie platformy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -