HomePod mini je jeden z najúspešnejších domácich reproduktorov na celom svete a my sa tomu vôbec nečudujeme. Toto zariadenie je cenovo dostupné, má elegantný dizajn a v neposlednom rade ani nie je drahé. Vybrali sme štyri hlavné dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy. Tak poďme na to.

1. HomePod mini si môže dovoliť každý Apple fanúšik

HomePod mini
Zdroj: Unsplash / Matúš Gocman / Michael Soledad (úprava redakcie)

Možno tomu nebudete veriť, ale HomePod mini sa do dnešných dní oficiálne nepredáva na Slovensku. Našťastie sa ho miestnym predajcom podarilo naskladniť zo zahraničia, takže sa dá bez problémov zaobstarať aj v našich končinách. A dokonca to nie je príšerne drahé, hoci si mnohí ľudia myslia opak.

Faktom ale zostáva, že HomePod mini Apple štandardne predáva napríklad v susednom Rakúsku (ktoré má rovnaké ceny ako Slovensko) za 109 €. V našich končinách viete po kliknutí na tento odkaz reproduktor kúpiť dokonca za 98 €, takže ho nijakým spôsobom nepreplatíte.

Navyše ide o sumu, ktorú si môže dovoliť prakticky každý a HomePod mini je zariadenie, ktoré bude slúžiť dlhé roky. Nie je to teda klasická „trojdňová“ zábavka, ktorá vás rýchlo omrzí.

2. Zariadenie má špičkový zvuk aj napriek svojim rozmerom

HomePod mini
Zdroj: SvetApple.sk

HomePod mini má mimoriadne drobné rozmery, len 97.9 x 84.3 mm, takže už na pohľad nepôsobí príliš „schopne“. Akonáhle ho ale zapnete a budete počuť hrať, okamžite pochopíte, že toto zariadenie je vyladené na tej najvyššej možnej úrovni.

HomePod mini má až prekvapivo hutný, čistý a kvalitný zvuk, ktorý rozozvučí aj väčšiu miestnosť. Pomáhajú tomu 3 integrované meniče, ktoré vysielajú zvuk na všetky strany.

HomePod mini taktiež podporuje funkciu sterea, vďaka čomu sa dokáže zosynchronizovať s druhým HomePodom mini a ponúknuť ešte pôsobivejšiu atmosféru.

Zariadenie však odporúčame položiť na tvrdý mohutný podklad, nakoľko kvalitu prehrávania môže mierne ovplyvniť aj to, kde sa presne nachádza. Na niektorých lacných stoloch, alebo doskách, ktoré nie sú vyrobené zo skutočného dreva, môže znieť horšie.

3. Dokonalá integrácia s HomeKitom a Siri

HomePod mini
Zdroj: SvetApple

Azda jediná väčšia nevýhoda, ktorú pri HomePode mini vnímame je to, že nevie po slovensky. Používateľ tu stále komunikuje so Siri rovnako, ako na iPhone alebo Apple Watch. Ak však pozná anglický jazyk (prípadne iný podporovaný), alebo sa naučí niekoľko jednoduchých fráz, HomePod mu zásadne zjednoduší život.

Zariadenie vie nastaviť pripomienku, budík, povedať, aké je vonku počasie, alebo na povel spustiť takú hudbu, na ktorú máte práve chuť. Rovnako je HomePod mini dokonalo integrovaný aj s technológiou Apple HomeKit.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Jednodňová diaľničná známka dorazila na Slovensko. Toto je jej cena

To v praxi znamená, že ak máte zariadenia v inteligentnej domácnosti, ktoré využívajú tento štandard, cez HomePod mini ich viete pomocou hlasových povelov ovládať. Zo začiatku si to síce bude pýtať trochu praxe, no keď sa všetko naučíte, tento systém si zamilujete.

4. HomePod mini obsahuje vlhkomer aj teplomer

HomePod mini vlkhkomer a teplomer widget na iphone
Zdroj: SvetApple

To, čo veľa ľudí nevie je, že HomePod mini obsahuje aj teplomer a vlhkomer, ktorý tu však funguje len niekoľko mesiacov. Platí to aj pre modely, ktoré boli kúpené ešte v roku 2020.

Zariadenie obsahovalo po celý čas skrytý hardvér, ktorý sa spoločnosť Apple rozhodla používateľom sprístupniť viac, ako dva roky po predstavení. Nepýtajte sa nás prečo, sami to nevieme.

Každopádne, tu sme si pre vás pripravili kompletný návod, ako teplomer a vlhkomer v HomePode mini používať. Nie je to nič zložité. HomePod mini vás bude vedieť pomocou widgetu v iOS 16 jednoducho informovať o aktuálnej teplote a vlhkosti vo vašej miestnosti, čo môžu oceniť mnohí používatelia.

Ak teda uvažujete nad HomePodom mini, ktorý sa dá kúpiť po kliknutí na tento odkaz už za 98 €, z nášho pohľadu ide o perfektný produkt, ktorý sa oplatí. A ak si ním doteraz nie ste celkom istí, prečítajte si našu recenziu, ktorú sme napísali pred dvoma rokmi. PS: zariadenie máme doteraz a sme s ním veľmi spokojní.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -