Pokiaľ hľadáte spoľahlivé internetové stránky, na ktorých si môžete pozrieť svoj obľúbený film alebo seriál online a zadarmo, nie vždy je to jednoduché. Presne preto sme hľadali za vás a vybrali tie najlepšie dostupné weby + rôzne alternatívy. Kompletný zoznam aktualizovaný na rok 2023 si môžete pozrieť v texte nižšie, poďme na to:

8 najlepších stránok na sledovanie online filmov a seriálov zadarmo v roku 2023:

8. Sledujfilmy.online je česká internetová stránka, obsahujúca obrovské množstvo nových a starých filmov s titulkami alebo dabingom. Medzi jej hlavne výhody patrí napríklad ľahké vyhľadávanie podľa hercov alebo krajiny pôvodu. Medzi veľké negatívum radíme potom množstvo reklám (video sa podarilo spustiť až na siedme kliknutie).

7. SledujSerialy.to je skvelá stránka na sledovanie akýchkoľvek seriálov. Nájdete tu najnovšie epizódy s titulkami alebo dabingom a takisto prehľadné používateľské prostredie. Problémom je pomerne veľké množstvo reklám, ktoré vás môže pri vašom sledovaní obťažovať. Našťastie sa ale dá dokúpiť prémiové členstvo za rozumné peniaze. UPDATE 2023: Množstvo seriálov sa už nedá spustiť priamo na stránke ale používateľ je presmerovaný na iný web, kde sa nachádza prehrávač. 

6. Sledujfilmy.to je perfektná a prehľadná stránka, na ktorej nájdete bohatý obsah z celého sveta. Samozrejmosťou je vyhľadávanie prostredníctvom žánrov či rokov. Pokiaľ ešte neviete, na čo máte chuť, tento web vám pomôže. Okrem jednoduchého popisu máte k dispozícii aj hodnotenie z IMDb. Dopredu tak dokážete odhadnúť, či daný film vôbec stojí za to. UPDATE 2023: Rovnako ako pri vyššie uvedenom webe na pozícii číslo osem, aj v tomto prípade vás prehrávač pri väčšine filmoch presmeruje na úplne iný web. Po preklikaní všetkých reklám sa však ku obsahu dostanete. 

5. Bombuj.tv patrí k známym a obľúbeným miestam, kde sa už dlhú dobu nachádza obrovské množstvo obsahu. Okrem online filmov je tu aj široká paleta seriálov, vďaka čomu sa nebudete nikdy nudiť. Na výber máte diela s dabingom, s titulkami alebo v originálnom jazyku bez titulkov. Nevýhoda webu je značné množstvo reklám (s ktorými žiaľ musíte rátať prakticky na všetkých internetových stránkach v tomto zozname). Oceňujeme ale perfektné sekcie a rýchle vyhľadávanie.

4. PlayFilm.to sme zaradili do zoznamu v roku 2022, pričom sa nám páči, ako jednoducho tento web funguje. Ľahko sa na ňom zorientujete a takisto vás nebude obťažovať tak intenzívna reklama, ako na iných weboch (hoci sa jej úplne nevyhnete). Na webe sa nachádza pomerne veľké množstvo noviniek ako aj zaujímavých kategórií. Tie vám pomôžu vo výbere, keď sami nebudete vedieť, na čo máte práve chuť. 

Prečítajte si tiež  Apple môže skryť prednú kameru a senzory pod displej.

3. Rajfilmov.net sa u nás objavil ešte v roku 2021. Z nášho pohľadu sa však jedná o výbornú stránku s množstvom obsahu, ktorá má obrovskú výhodu oproti všetkým ostatným konkurentom – minimum reklám. Samozrejme, že sa tu nejaké vyskytujú, no nemusíte 10x klikať na video (a 10x otvárať pofidérne internetové stránky), aby ste sa dostali ku filmu. Za toto dávame veľký palec hore ?.

2. Stream.cz pribudol do nášho rebríčku len čerstvo v roku 2022 a ako sa ukazuje, ide o veľmi zaujímavú platformu plnú rôznorodého obsahu. Či už sú to komédie, romantické alebo akčné filmy, každý používateľ si tu príde na svoje. Dôležité je tiež podotknúť, že táto platforma funguje vďaka rozsiahlemu množstvu reklám, avšak využiť môžete aj platené Premium členstvo

1. Kukaj.to na záver tu máme perfektne spracovaný web, na ktorom nájdete plno online filmov a tiež seriálov. V závislosti od vašej aktivity na stránke sa začne vytvárať aj zoznam „rozpozerané“.

Pokiaľ neviete, čo si chcete pustiť, na výber máte z viacerých rebríčkov ako „TOP ČSFD“, „TOP IMDb“, „NAJNOVŠIE“, „NAJPOPULÁRNEJŠIE“ a tak ďalej… Perfektný je tiež prehľad medzi dielami s titulkami a dielami s dabingom.

FreeFilm.to ani FreeSerial.to už žiaľ nefungujú

S poľutovaním vám musíme oznámiť, že azda najznámejšie stránky na sledovanie filmov a seriálov zadarmo (FreeFilm.to a FreeSerial.to) už viac ako pol roka nefungujú.

Ich cesta sa navždy skončila 13. novembra 2021, o čom sme vás informovali v tomto článku. Namiesto nich si teda musíte vybrať jednu z ôsmych alternatív, ktoré vám ponúkame vyššie.

Rovnako tak v roku 2023 prestala fungovať aj služba Topfilmy.to, ktorú sme do zoznamu zaradili v roku 2022 a veľmi sa zhoršila aj stránka Pozriserial.sk, ktorú sme sa rozhodli vyradiť. 

Užitočné bonusy

YouTube kanál KoukeYTe a FILMY ČESKY A ZADARMO – možno by ste nečakali, že sa na tomto mieste budú nachádzať online filmy zadarmo, no skutočne tu sú. Dokonca si ich bez problémov pozriete aj s českým dabingom a v HD rozlíšení. Nevýhodou je menší počet snímok, no nájdete tu aj známe kultové diela.

6 najlepších streamovacích služieb na Slovensku v roku 2023

Pokiaľ vám prekážajú reklamy a chcete podporiť tvorcov obsahu, vybrali sme pre vás šesť najlepších streamovacích služieb na slovenskom trhu. Za minimálny mesačný poplatok vás zabavia na celé hodiny.

6. SkyShowtime je služba, ktorá prišla na Slovensko čerstvo v roku 2023. Nájdete v nej filmy a seriály zo svetoznámych štúdií, ako napríklad Universal, Dreamworks, Sky, Peacock, Nickelodeon, Showtime, Paramount+ a Paramount Pictures. Aby sme boli konkrétnejší, hovoríme o takých trhákoch ako je Top Gun či Top Gun: Maverick, Jurský svet: Nadvláda, Mission: Imposible, King Kong, Transformes, Bournovo ultimátom a veľa ďalších.

Prečítajte si tiež  Filmové a seriálové novinky na Netflixe, ktoré by ste si mali pozrieť v júni

Veľkým benefitom tejto služby je najmä cena. Tá je stanovená len na 5,99 € / mesačne pričom platí, že ak využijete uvádzaciu akciu (do 11.04.2023), zaplatíte iba polovicu! 

SkyShowtime
Zdroj: SkyShowtime

5. Disney+ prišla na Slovensko len nedávno, v roku 2022. Aj preto pribudla do nášho zoznamu až teraz, hoci vo svete existuje oveľa dlhšie. Na tejto platforme nájdete diela zo štúdií Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic, Star a ďalších, vďaka čomu sa môžete tešiť na obrovské množstvo zaujímavých filmov a seriálov.

Cena za predplatné je 7,99 € / mesačne, čo je vlastne podobne ako za Netflix. Na strane druhej ale môžete využiť zvýhodnenú ponuku (pri predplatnom na 12 mesiacov) vďaka ktorej budete platiť „len“ za 10 mesiacov.  

Disney+

4. VOYO je služba, ktorá síce do nášho zoznamu pribudla až v roku 2021, no v skutočnosti má za sebou oveľa dlhšiu históriu. Mnohí si myslia, že sa tu nachádzajú iba seriály z dielne televízie Markíza, no to nie je pravda. V skutočnosti tu nájdete aj veľké množstvo zahraničných filmov a seriálov s českým alebo slovenským dabingom.

Platforma je spoplatnená sumou 5,99/mesačne, čo je v podstate rovnako, ako pri predplatnom HBO GO (o ktorom si napíšeme nižšie). Ak žijete napríklad v zahraničí a chcete si pozrieť aj slovenskú tvorbu, toto je skvelá cesta, ako sa ku nej dostať legálne a lacno.

VOYO
Voyo

3. Apple TV+ je novinka z dielne cupertinského giganta. Počet filmov a seriálov je síce stále relatívne strohý, no vo všetkých prípadoch sú snímky kvalitné. Apple sem pridáva len diela z vlastnej produkcie alebo premiéry, na ktoré nakupuje exkluzívne práva.

Každý mesiac zaplatíte 6,99€. Pokiaľ máte aktivované študentské predplatné Apple Music, túto službu získavate zadarmo. Až 12-mesačné predplatné potom získavate automaticky po nákupe nového zariadenia ako bonus (iPhone, iPad, mac, Apple TV4K a tak ďalej…).

Online filmy zadarmo: Tu je 5 najlepších stránok, kde ich môžete sledovať.
Apple TV+

2. HBO Max je ďalšia skvelá služba, ktorá nedávno nahradila HBO GO a ponúka hodiny filmového a seriálového obsahu za príjemný poplatok. Často sa tu objavujú úplne novinky, ktoré ste si mohli donedávna pozrieť iba v kinách. Tvorcovia ich pravidelne obmieňajú.

Cena je len 6,99€/ mesačne, čo opäť považujeme za adekvátny peniaz. K dispozícii je však aj zvýhodnené ročné predplatné za 54,99 €. Samozrejmosťou je mobilná aplikácia či prihlásenie sa cez web.

HBO Max

1. Netflix je to najlepšie nakoniec. Jedná sa o kultovú streamovaciu platformu, na ktorej nájdete najviac filmov a seriálov s českou lokalizáciou. Ide o domáce a tiež zahraničné snímky, čo je veľká výhoda.

Prečítajte si tiež  Pripravovaný iPhone 15 Pro Max sa dočká zásadnej novinky kamerového systému

Základná cena je len 7,99€/mesačne. Pokiaľ ste však náročným používateľom a chcete HD kvalitu, pripravte si 9,99/mesačne. Netflix je z pomedzi konkurencie najobsiahlejší a najpopulárnejší. Pokiaľ si chcete predplácať len jednu službu, určite poďte do tejto…

Netflix

Do komentára nám napíšte, ktoré stránky alebo služby používate na sledovanie filmov a seriálov online zadarmo v roku 2023 vy…

Online filmy zadarmo: Tu je 5 najlepších stránok, kde ich môžete sledovať.
Online filmy zadarmo: Tu je 5 najlepších stránok, kde ich môžete sledovať.

Upozornenie: Obsah na niektorých internetových stránkach spomenutých v tomto článku môže byť nelegálny a redakcia www.svetapple.sk zaň nenesie žiadnu zodpovednosť. 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.