Apple Watch boli predstavené ešte v roku 2014 a po niekoľkých mesiacoch ale až v roku 2015 aj zavedené do predaja. Očakávania boli väčšie ako samotné predaje. Dnes sa ale hodinkám pomaly začína dariť. 70% nových majiteľov Apple Watch ich má ako prvé.

70% nových majiteľov Apple Watch ich má ako prvé.

Podľa najnovšej štatistiky sú hodinky Apple Watch stále populárnejšie a populárnejšie. Veľký „boom“ urobila počas minulého roka ich štvrtá generácia, ktorá modernizovala dizajn a prišla so zásadnou zdravotnou pomôckou EKG (ktoré len tak mimochodom funguje s vysokou presnosťou). Ako sa ale ukazuje, hodinky si nekupovali predovšetkým majitelia starších zariadení ale skôr majitelia, ktorý Apple Watch ešte nikdy nemali. Iba približne 30% súčasných majiteľov tohto produktu už pred tým nejaké Apple Watch vlastnili.

Je to zaujímavý prístup a my ho podporujeme. Predsa len ide o dosť drahú spotrebnú elektroniku a Apple ani nechce aby používatelia aktualizovali každý rok či dokonca každé dva roky. Pravdepodobne aj preto zmeny nie sú medzigeneračné až také výrazné.

Správny prístup od Applu?

Následujúca informácia nám teda nenapovedá len to, že drvivá väčšina majiteľov nových hodiniek sú v podstate ľudia, ktorý ich ešte pred tým nikdy nemali a chcú ich vyskúšať ale aj to, prečo Apple neinovuje tak výrazne.

Zmeny v Series 5 boli oproti Series 4 naozaj len minimálne a mnohí sa čudovali, ako je to možné. V podstate sme to vysvetlili v tomto článku a naše slová sa touto informáciou len a len potvrdili. Apple Watch Series 5 ani nemajú za úlohu osloviť majiteľov Series 4 či dokonca Series 3. Majú osloviť predovšetkým majiteľov prvých generácii, ktoré už pomaly ale isto za tie 4 roky dosluhujú a tiež privolať na svoju stranu ľudí od konkurencie, ktorým prekážalo, že zariadenia nemajú stále zapnutý displej.

Prezraďte nám teraz vy, koľké Apple Watch máte na ruke, prípadne aká je to generácia a ak ste už pred tým nejaké vlastnili, ktoré to boli. Svoje poznatky nám môžete písať do komentára tu alebo na Facebooku. Sme zvedaví.

Ako vyzerá always-on displej na Apple Watch Series 5? - svetapple.sk

Prečítajte si tiež  watchOS 8 prináša túto zásadnú novinku pre Always-on displej v Apple Watch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.