Trh s inteligentnými hodinkami prináša obrovské množstvo zariadení, ktoré sa snažia zaujať dizajnom aj funkciami. Niektoré produkty sú drahšie, iné zase lacnejšie. No a presne do druhej menovanej kategórie patria Amazfit GTR 4, ktoré boli predstavené pred niekoľkými mesiacmi. Napriek tomu, že ide stále o novinku, zariadenie si už môžete kúpiť v príjemnej zľave. Je oveľa lacnejšie ako Apple Watch SE Amazfit GTR 4 nájdete v najlacnejších ponukách na Slovensku tu.

Hodinky Amazfit GTR 4 sú samozrejme po technologickej stránke veľmi slušne vybavené. Majú AMOLED Always-on displej s krásnym zobrazením či menu v slovenskom jazyku a ich konštrukcia je vyrobená z odolného hliníka. Už na prvý dotyk teda pôsobia exkluzívnym dojmom.

- Reklama -

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Samozrejmosťou je aj plná senzorová výbava, ktorá počíta s meraním tepu, monitoringom spánku, krokomerom, oxymetrom či barometrom. S Amazfit GTR 4 sa navyše nestratíte, nakoľko toto zariadenie prináša aj GPS. Koľko ale takáto „sranda“ stojí?

Cena Amazfit GTR 4 a jej porovnanie s Apple Watch SE vás príjemne prekvapí

Amazfit GT4 zo všetkých strán
Zdroj: Bikeradar

V prvom rade sa pozrime na najbližšiu konkurenciu od spoločnosti Apple. Aby sme boli féroví, vyberieme Apple Watch SE 2. generácie s väčším 44 mm displejom. Toto zariadenie zoženiete na Slovensku aktuálne v tej navýhodnejšej ponuke za 330 €. Nie je to málo, no drahšie Apple Watch Series 8 štartujú na 490 € a najdrahšie Apple Watch Ultra až na čiastke 889 €. V porovnaní s tým sa teda SE-čka javia ako „voľba rozumu“.

Amazfit GTR 4 sa však so svojou cenovkou pohybujú v úplne inom spektre. Zatiaľ čo samotný výrobca ich odporúča ponúkať len za 229 €, čo je až o 100 € menej v porovnaní s Apple Watch SE, na Slovensku sa nájdu predajcovia, ktorí vám ich predajú v pomerne výraznej zľave. Hodinky zoženiete napríklad na e-shope Prva.sk už od 187,26 €, čo je až o 40 € menej v porovnaní s bežnou cenou. Amazfit GTR 4 môžete nájdete za najlepšiu cenu na Slovensku tu.

A pokiaľ by vám tento predajca nevyhovoval, prípadne by sa hodinky vypredali, nezúfajte. V dobre hodnotenom obchode Mobilpc.sk ich zoženiete za 188,99 €. Ich cena je teda skutočne atraktívna a to ešte o nich zďaleka neviete všetko…

S Amazfit GTR 4 môžete vykonávať množstvo aktivít

Amazfit GTR 4
Zdroj: YouTube / Tech4All

Inteligentné hodinky Amazfit GTR 4 sú samozrejme zamerané na šport, čo čiastočne vyplýva aj z ich názvu. Vďaka špeciálnym režimom si s nimi môžete ísť zabehať, zabicyklovať, trénovať jógu alebo aj plávať. Z vody nemusíte žiaden strach, pretože hodinky sú od výroby vodotesné v rámci normy 50 m (5 ATM). Na bežné „čvachtanie“ v bazéne sú teda ako stvorené. Na druhej strane by ste sa s nimi ale nemali potápať.

Okrem tohto všetkého sa Amazfit GTR 4 postarajú aj o hľadanie vášho telefónu, predpoveď počasia, navigáciu či dokonca zábavu, nakoľko si na nich môžete zahrať jednoduché hry.

Výrobca pri tvorbe dizajnu Amazfit GTR 4 myslel aj na obrovské množstvo ciferníkov, ktoré si môžete prispôsobiť presne podľa svojho gusta. Všetky sú samozrejme navrhnuté pre okrúhly displej, ktorý na veľa používateľov pôsobí prirodzeným dojmom.

Na nabíjačku budete dávať Amazfit GTR 4 iba niekoľkokrát za rok. Ich výdrž batérie je impozantná

Amazfit GTR 4
Zdroj: YouTube / Tech4All

Znie to asi až príliš dobre, no výrobca uvádza pri Amazfit GTR 4 maximálnu výdrž batérie až na úrovni 1200 hodín, respektíve 50 dní. Teoreticky to teda znamená, že tieto inteligentné hodinky za 187,26 € budete nabíjať len necelých osemkrát ročne.

Prax však bude zrejme iná a prinesie o čosi horšie výsledky. Každopádne, aj keď by putovali Amazfit GTR 4 na nabíjačku každý druhý týždeň, stále by šlo v porovnaní s Apple Watch SE o absolútnu výhru.

Výrobok od Apple totiž sľubuje len 18, respektíve 36 hodinovú výdrž na jedno nabitie v extrémne úspornom režime. A to je dôvod, prečo ho veľa ľudí nekúpi. Obrovská škoda…

Amazfit GT4
Zdroj: Amazfit

Tak čo, vyskúšate tento nádherný a dostupný kúsok techniky na vlastnej koži? Najlepšie na ňom je, že nie je drahý, takže ak vám nebude vyhovovať, tento experiment vás nebude stáť až tak strašne veľa peňazí.

Dobrou správou je tiež to, že Amazfit GTR 4 sú plne kompatibilné s iPhonom. Nemusíte teda vlastniť smarfón s Androidom na to, aby ste ich vôbec mohli používať. Ak teda chcete Amazfit GTR 4, kúpite si ich môžete u týchto predajcov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -