Inteligentné hodinky majú jednu spoločnú vlastnosť. Aj keď ich viete kúpiť za rozumnú cenu, častokrát sú vyrobené z lacných a neodolných materiálov, ktoré sa môžu pri drobnej nehode škaredo poškodiť. Našťastie existujú Amazfit T-Rex 2, ktoré boli vyrobené preto, aby takýmto situáciám zabránili. Navyše teraz ich po zľave kúpite za fantastickú cenu. Na hodinkách slušne ušetríte.

Zariadenie má k dispozícii 1,39″ displej, ktorý využíva technológiu AMOLED a ponúka rozlíšenie na úrovni 454×454 pixelov s 326 ppi. Samozrejmosťou je aj funkcia Always-on či prítomnosť tvrdeného skla so špeciálnou povrchovou úpravou, ktorá bráni vzniku odtlačkov prstov. Amazfit T-Rex 2 ponúkajú aj vstavené GPS, akcelerometer, geomagnetický senzor, senzor tlaku vzduchu a senzor svetla. Taktiež sa v nich nachádza viacero snímačov na sledovanie vašej telesnej aktivity a zdravia, no o nich si napíšeme nižšie.

Aj keď ide o pomerne neštandardný produkt, jeho cena tomu nezodpovedá. Amazfit T-Rex 2 sa po uvedení na trh predávali za 229 €, čo je výrazne menej, než za koľko Apple predáva svoje Apple Watch SE druhej generácie so základnou výbavou. Amazfit T-Rex 2 však môžete získať ešte výrazne lacnejšie. Po kliknutí na tento odkaz ich zakúpite len za 173 €, vďaka čomu na nich ušetríte skoro 60 €. A to je v tejto cenovej kategórii celkom dosť.

Odolnosť, ktorú vám neponúknu len tak hocijaké hodinky 

Amazfit T-Rex 2
Zdroj: YouTube / Rohit Raj Gupta

Ak sme naznačili v úvode, Amazfit T-Rex 2 nie sú obyčajné bezdrôtové hodinky, ale zákazníkom ponúkajú nadštandardnú odolnosť v tých najnáročnejších situáciách. Certifikácia vodeodolnosti predstavuje až 10 ATM a zariadenie nemá problém fungovať ani pri extrémne mrazivej teplote -30 °C.

Zároveň platí, že po sérii náročných skúšok spĺňa normu americkej armády STD-MIL-810G, čo je zárukou toho, že ho len tak nepoškodíte.

Výrobca pri týchto inteligentých hodinkách nezabudol ani na nádielku senzorov, ktoré vás budú vedieť sledovať vo dne, v noci. Nájdete tu napríklad sledovanie srdcovej frekvencie, oxymeter, pozorovanie spánku a jeho kvality či meranie úrovne stresu.

Amazfit T-Rex 2
Zdroj: YouTube / Outdoor Zone / Tech Singh (úprava redakcie)

Amazfit T-Rex 2 sú plne kompatibilné s operačným systémom Android 7.0 alebo iOS 12.0 a o pripojenie sa stará technológia Bluetooth 5.0.

Dobrou správou je aj to, že s nimi môžete bez problémov športovať. K dispozícii je až 150 prispôsobených režimov vrátane funkcie, ktorá dokáže automaticky rozoznať aktivitu. Nemusíte sa starať o jej manuálnu aktiváciu vždy, keď sa začnete hýbať.

Výdrž batérie, ktorej Apple Watch závidia 

Amazfit T-Rex 2
Zdroj: YouTube / MinistryTech (screenshot)

To, čo budete na Amazfit T-Rex 2 milovať azda najviac je ich neskutočná výdrž batérie, ktorú zabezpečuje akumulátor s kapacitou 500 mAh. Výrobca tvrdí, že hodinky zvládnu až 24 dní na jedno nabitie, no túto informáciu treba brať skôr s rezervou.

Prečítajte si tiež  Apple práve spustilo predobjednávky pre Apple Watch Series 7

Pri bežnom používaní by ste sa ale bez väčších problémov mali dostať na 1 – 2 týždne, čo považujeme za fantastický výsledok. Apple Watch sa so svojimi 18 – 36 hodinami majú čo učiť.

Oplatia sa teda Amazfit T-Rex 2? Na túto otázku si musí zodpovedať každý sám podľa preferencii a rozpočtu, ktorý chce do hodiniek investovať. Toto zariadenie by sme však mohli označiť za dostupnú alternatívu ku Apple Watch Ultra. Hodinky spĺňajú podobné normy v rámci odolnosti, majú podobné snímače no odlišuje ich platforma.

Zatiaľ čo s Apple Watch Ultra zažijete dokonalú kompatibilitu, pri Amazfit T-Rex 2 sa musíte rozlúčiť s volaniami (cez iPhone) a odpovedaním na správy. Ak to však dokážete prekúsnuť, potom nevidíme dôvod, prečo by ste si ich nemali zaobstarať. Amazfit T-Rex 2 kúpite za najvýhodnejšiu cenu na Slovensku po kliknutí na tento odkaz.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -