Spoločnosť Apple už niekoľkokrát vyjadrila svoje ambície v prípade prechodu na pokročilejšie technológie týkajúcej sa displejov v iPhone. Hoci sú tieto plány pomerne vzdialené, Apple sa na ne už teraz vo veľkom pripravuje.

Ako píše portál DigiTimes vo svojej najnovšej správe, ktorej informácie pochádzajú z prostredia dodávateľského reťazca, iPhone v najbližších rokoch upustí od zaužívaných OLED displejov. Tento prechod sa však nebude týkať iba jablkových smartfónov.

Apple sa v nasledujúcich rokoch zameria na produkciu microLED displejov. Táto technológia ponákne vyšší jas, nižšiu spotrebu energie a lepší kontrastný pomer v porovnaní so súčasnými OLED obrazovkami.

iPhone nepríde na rad ako prvý

Gigant z Cupertina však chce tento štandard najprv zaviesť v úplne inom zariadení. Ako prvé by mali microLED displej dostať hodinky Apple Watch Ultra 2. generácie. Ako ste sa už mohli dovtípiť, dôvodom tohto kroku je menšia veľkosť obrazovky, pri ktorej dokáže Apple eliminovať počiatočné komplikácie pri produkcii.

Apple Watch Ultra
Zdroj: YouTube / Michael Soledad / DC Rainmaker (úprava redakcie)

Po prémiových hodinkách sa žezla chopí iPhone a následne sa microLED obrazovka dostane aj do iPadu. Od tohto míľnika nás však delí ešte poriadne dlhá doba. Očakáva sa, že hodinky Apple Watch Ultra obdržia microLED displej až v roku 2025 a prvý iPhone ešte neskôr (pravdepodobne v roku 2027).

Dôvodom širokého časového rámca je aj momentálna situácia v produkcii. Spoločnosť Apple totiž stále dokončuje svoj prechod na OLED displeje. Prvým zariadením spoločnosti s týmto typom zobrazovacej jednotky boli pôvodné hodinky Apple Watch a po nich nasledoval iPhone X.

V prípade iPadov a Macov (ktoré ich ešte nemajú) by sme sa OLED displejov mali dočkať už tento alebo budúci rok. Téma microLED obrazoviek je však zatiaľ pri týchto zariadeniach takpovediac zbytočná. Apple dostane sa ku týmto platformám až nakoniec. Delá nás teda od nich ešte pekných pár rokov.

Prečítajte si tiež  Apple chystá zásadné prekvapenie. iPhone 16 Pro dostane obrovské vylepšenie

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -