Spoločnosť Apple začala bojovať za „zelenší svet“. Aj keď Apple Watch nezlacnila, prestala k ním dodávať 5W nabíjací adaptér. Ako sa dnes ukazuje, nedočkajú sa ho ani majitelia najdrahších prevedení Apple Watch Hermes.

Apple Watch Hermes bez nabíjačky

Zdá sa, že v Cupertine nerobia rozdiely medzi tým, či ste bežný alebo veľmi bohatý spotrebiteľ. Všetci by sme sa mali správať rovnako zodpovedne a ekologicky voči okoliu.

Aj z toho dôvodu už v balení Apple Watch Series 6 či SE nenájdete 5W nabíjací adaptér. To isté sa týka prémiového prevedenia Hermes za niekoľko tisíc eur.

Nebolo by to možno také prekvapivé, keby spoločnosť ešte minulý týždeň neinformovala o prítomnosti tohto príslušenstva v krabici (pre najdrahšiu verziu) na svojich internetových stránkach.

Podľa všetkého sa ale jednalo o chybu, pretože dnes tu už žiadna zmienka o 5W adaptéri nie je. Pre niektorých zákazníkov mohol byť kvôli tomu nákup luxusných hodiniek nepríjemným prekvapením.

Apple vo svojom oficiálnom stanovisku uvádza, že v záujme ochrany životného prostredia prestala do balenia pridávať nabíjačku. Tí, ktorí si zakúpili Apple Watch majú použiť iný adaptér (napríklad od iPhonu) alebo kúpiť nový (sranda, že cena hodiniek neklesla…).

Zlá správa je, že všetky tieto „zmeny“ sa budú týkať s vysokou pravdepodobnosťou aj iPhonu 12. Cupertinský gigant chce ísť príkladom, no potencionálnych záujemcov to určite veľmi nepoteší. Sme zvedaví, za koľko sa bude predávať 20W adaptér.

zdroj

Prečítajte si tiež  Takto vyzerá unboxing Apple Watch Series 7 Hermes za 1 859,00 €
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.