Spoločnosť Apple neustále pracuje na tých najlepších inteligentných hodinkách na svete. Budúce generácie Apple Watch Ultra by mohli byť vybavené novým microLED displejom so špičkovým zobrazením, krásnymi farbami a hlavne nízkou energetickou náročnosťou. A aj keď mali prísť už relatívne čoskoro, podľa portálu Macrumors sa ich premiéra omešká.

Pôvodne sa analytik Ross Young, ktorý sa zaoberá produkciou zobrazovacích jednotiek domnieval, že spoločnosť Apple predstaví microLED Apple Watch Ultra už v koncom roka 2024, pričom neskôr svoju prognózu pozmenil na druhú polovicu roka 2025. Teraz sa však objavili ďalšie odhady, ktoré sú s prezentáciou novinky ešte skeptickejšie.

Podľa portálu The Elec totiž uvidíme nové Apple Watch Ultra až niekedy v prvom štvrťroku 2026, nakoľko spoločnosť Apple musí v tejto chvíli riešiť zásadný problém – vysoké výrobné náklady. Pokiaľ sa ich do tejto doby nepodarí znížiť, nebude môcť dôjsť ku začiatku masovej produkcie. Firma by si totiž výrazne znížila maržu a to dopustiť nemôže.

Apple investovalo miliardu. Nechce byť závislé na Samsungu

Spoločnosť Apple údajne investovala viac ako 1 miliardu dolárov do vývoja vlastného microLED displeja s jediným cieľom, znížiť závislosť na svojom súčasnom dodávateľovi, spoločnosti Samsung Display.

Zároveň firma sprísnila kontrolu a dohľad nad kľúčovými komponentami v oblasti zobrazovacích panelov. Dôvodom je to, že zákazníkom nechce ponúkať nič iné, než prvotriednu kvalitu.

Konečne Apple Watch s poriadnou výdržou? 

Apple Watch Ultra
Zdroj: Unsplash / Alek Olson

Ako sme už uviedli vyššie, microLED displeje prinášajú oveľa väčšiu energetickú úspornosť pri zachovaní extrémne vysokej kvality zobrazenia. Práve vďaka tejto inovácii by sa mohli Apple Watch Ultra výrazne posunúť v oblasti výdrž batérie na jedno nabitie, čím by boli schopné viac konkurovať iným značkám, ako napríklad Garmin Epix Gen 2.

Do roku 2025 až 2026, kedy majú prísť prvé Apple Watch s microLED displejom si však ešte počkáme a k dispozícii budeme mať pravdepodobne hneď niekoľko generácii modelu Ultra. Tá druhá by mohla doraziť už v septembri 2023. Súčasné Apple Watch Ultra sa štandardne predávajú za 999 €, no po kliknutí na tento odkaz ich kúpite od 850 €.

Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple zrejme predalo viac hodiniek za deň ako konkurencia za rok!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here