O hodinkách Apple Watch Ultra sa toho popísalo mnoho. Zariadenie sa nachádza na vrchole rebríčka značky a ponúka funkcie, vďaka ktorým patrí medzi to najlepšie, čo si aktuálne môžete kúpiť. A aj keď ich spoločnosť Apple predáva relatívne draho, po tejto zľave na nich slušne ušetríte. Takúto príležitosť by bola veľká škoda nevyužiť.

Hlavná konštrukcia Apple Watch Ultra je vyrobená z titánu a veľký OLED displej chráni odolné zafírové sklo. Aby toho nebolo málo, hodinky sú vodeodolné až do 50 metrov (10 ATM) a zároveň spĺňajú vojenskú normu MIL-STD 810H. To znamená, že sa nezničia ani v extrémnych podmienkach. Zároveň však obsahujú výkonný čip S8 a majú aj senzory na sledovania srdcového tepu, oxymeter či dokonca teplomer a detekciu EKG.

Bežná cena za Apple Watch Ultra je až 999 €, čo pochopiteľne nie je úplne málo. Ide však o produkt, ktorý si kupujete na niekoľko rokov a slúžiť vám bude aj v tých najnáročnejších situáciách, do ktorých sa s ním dostanete. Navyše po kliknutí na tento odkaz Apple Watch Ultra kúpite od 825 €, vďaka čomu na ich nákupe ušetríte viac ako 170 €. V ponuke ich má za zníženú cenu aj niekoľko autorizovaných predajcov Apple.

Apple Watch Ultra a ich technológie

Apple Watch Ultra
Zdroj: Unsplash / Alek Olson

Samozrejmosťou v tejto cenovej kategórii je napríklad Always-on displej, prítomnosť hlasnej sirény, podpora pre dvojpásmové GPS, detekcia autonehody či dokonca podpora satelitných núdzových SOS volaní.

Navyše Apple Watch Ultra ponúkajú vstavanú 32 GB pamäť, do ktorej si môžete nainštalovať celé kvantum najrôznejších aplikácií z App Store. Ak vám teda v zariadení bude niečo chýbať, je skoro isté, že vývojári aplikácií tretích strán už ponúkajú alternatívu. Tá môže byť buď platená, alebo úplne zadarmo.

Apple Watch Ultra sú tiež pripravené na zaznamenanie náročných športových aktivít, ktorých sú v aplikácii tréning celé desiatky. Na svoje si teda prídu horolezci, turisti, bežci, cyklisti ale aj lyžiari či dokonca plavci (a XY ďalších športovcov).

V neposlednom rade nemôžeme zabudnúť na perfektnú kompatibilitu s iPhonom, ktorá Apple Watch Ultra umožňuje nielen odpovedať na správy, ale napríklad aj telefonovať.

Taktiež sa môžete tešiť na lepšiu výdrž batérie, ktorá podľa výrobcu dosahuje 36 hodín, no v praxi sú to skôr 2 – 3 dni. Iste, nie je to úroveň „Garminov“ ale je to oveľa lepšie než pri bežných Apple Watch Series 8 s 18 hodinovou výdržou. Navyše Apple Watch Ultra majú rýchle nabíjanie, čo celý problém „slabšej“ batérie pomôže vyriešiť.

Prečítajte si tiež  Kedy Apple vydá iOS 13.4? Zisťovali sme odpoveď.

Ďalšie prednosti Apple Watch Ultra 

Apple Watch Ultra
Zdroj: YouTube / Michael Soledad / DC Rainmaker (úprava redakcie)

Apple Watch Ultra vám ponúkajú zmenu remienku, vďaka čomu si môžete prispôsobiť ich vzhľad. Zaujímavé remienky nájdete napríklad na našom e-shope Loopi.sk. Rovnako vám na svojom veľkom displeji dokážu zobraziť mapu a navigovať vás, prípadne vám umožniť vrátiť sa späť po vlastnej trase, ak by ste sa náhodou stratili niekde v lese.

Apple ponúka pre Apple Watch Ultra desiatky ciferníkov, ktoré si dokážete individualizovať do tých najmenších detailov, vďaka čomu si vytvoríte presne taký dizajn, aký sa vám páči. Hodinky sú preslávené aj vďaka svojej prvotriednej haptickej odozve, posuvnej digitálnej korunke či perfektným reakciám displeja. Používateľské rozhranie watchOS je krásne plynulé, jednoduché na ovládanie a hlavne sa nemusíte obávať zamŕzania alebo sekania.

V neposlednom rade nezabudnime spomenúť, že Apple Watch Ultra vám dokážu odsledovať napríklad aj spánok a zároveň obsahujú všetko potrebné na každý deň, ako napríklad stopky, budík, kalkulačku, sledovanie nadmorskej výšky a podobne. Je tu toho skrátka kvantum. Ak teda máte o tieto hodinky záujem, nemali by ste váhať. A ak sa vám zdajú príliš drahé, toto isté dokážete získať za polovicu v trochu inom balení.

Apple Watch Series 8 sú rovnaké, no za polovicu 

Zdroj: YouTube / Appleinsider / SvetApple – úprava redakcie

Aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá, Apple Watch Series 8 a Apple Watch Ultra sú vlastne technickí súrodenci. Aj v dostupnejšom modeli nájdete meranie tepu, oxymeter, EKG, teplomer a ďalšie funkcie vrátane kvalitného OLED Always-on displeja či digitálnej korunky.

Rozdiel je však v dizajne a materiáloch, nakoľko Apple Watch Series 8 ponúkajú len hliníkové telo a ION-X sklíčko. Na druhej strane sú však omnoho lacnejšie, pričom bežná cena štartuje na hranici 539 €, no po kliknutí na tento odkaz ich kúpite od 425 €. Rozhodnutie, ktoré hodinky si z tejto dvojice vyberiete nechávame samozrejme na vás.

Apple Watch Series 8
Zdroj: Unsplash / Omar Al-Ghosson / Instagram / tjpinkush (úprava redakcie)

Dajte nám vedieť do komentára, čo sa podľa vás oplatí viac. Sú to Apple Watch Ultra alebo Apple Watch Series 8? Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -