Určite sa zhodneme na tom, že zadávať heslo na malom displeji Apple Watch nie je práve pohodlné. Nerobíme to síce pravidelne, no keď už k tomu dôjde, často dochádza ku chybám a mi tak musíme celý proces opakovať. Našťastie, už v najbližších rokoch by mohla všetko zjednodušiť technológia Touch ID. Podľa novoobjavenej patentovej prihlášky od spoločnosti Apple by jej budúce nositeľné zariadenia mohli obsahovať funkciu overovania odtlačkov prstov rovnako, ako iPhone, iPad či Mac!

O tieto zistenia sa postaral portál PatentlyApple, ktorý sleduje všetky prihlášky technologického giganta už nejaký ten rok. Firme bol pritom len relatívne nedávno priznaný patent na systém Touch ID, ktorý by mohol byť použitý v Apple Watch. Žiadosť naň pochádza ešte z novembra 2019 a teda z čias, keď technologický gigant predával Apple Watch Series 5.

Touch ID v bočnom tlačidle Apple Watch 

Takto by mohlo vyzerať Touch ID v hodinkách Apple Watch. Zobrazuje to patent technologického giganta
Takto by mohlo vyzerať Touch ID v hodinkách Apple Watch. Zobrazuje to patent technologického giganta (foto: Patently Apple)

Ak by sme mohli odomykať Apple Watch skrz odtlačky prstov, slúžilo by na to bočné tlačidlo, ktoré sa dnes nachádza pod digitálnou korunkou. To môže byť dostatočne veľké na to, aby dokázalo spoľahlivo overiť totožnosť používateľa.

Technológia by potom umožňovala bežné spôsoby použitia, medzi ktoré patrí odomykanie zariadenia, autorizácia stiahnutia aplikácie či autorizácia transakcie pre prípady, v ktorých by to majiteľ Apple Watch požadoval. Niektorí ľudia majú radi väčšie zabezpečenie a Touch ID by im ho mohlo priniesť.

Stále je to iba patent! 

Apple watch hodinky
Zdroj: Unsplash (Vựa Táo)

V tomto bode ale netreba zabúdať, že skutočnosť, že bol patent udelený, neznamená, že sa takáto funkcia čoskoro objaví na trhu, alebo, že bude niekedy existovať. Technologický gigant z Cupertina podáva a získava úplne bežne stovky až tisíce patentov, pričom len relatívne malé percento z nich je použitých v produktoch.

Na strane druhej, Touch ID v Apple Watch radíme k tým reálnejším. To, kedy by ale mohol prísť nový biometrický senzor zatiaľ netušíme. Určite to však nebude v Apple Watch Series 8, ktoré vstúpia do predaja v septembri 2022.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Mnohé produkty od Apple sú nedostupné. Značí to len jedno, firma čoskoro predstaví ich nástupcov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -