Hoci je Apple preslávené spoľahlivosťou, nie vždy je všetko dokonalé. Platí to aj pre inteligentné hodinky Apple Watch a ich systém watchOS 7. Niektorí používatelia tvrdia, že je všetko v poriadku, iní sa naopak trápia s absurdnými chybami. Vyriešiť to má čerstvá aktualizácia watchOS 7.0.2.

Apple vydalo watchOS 7.0.2

Technologický gigant si od prvej chvíle uvedomuje závažnosť problémov, ktorými trpia majitelia Apple Watch. Používatelia sa sťažujú na nefunkčné GPS, rýchle vybíjanie batérie, nedostupnosť EKG či mnohé lagy a padanie aplikácií.

Sám som sa kriticky vyjadril voči watchOS 7 v súvislosti s Apple Watch Series 3. Nová aktualizácia s číselným označením 7.0.2 by to ale mohla napraviť. Na mojom staršom zariadení ma veľkosť až 103 MB, zatiaľ čo na Apple Watch SE to bolo cca 80 MB. Technologický gigant sľubuje opravu väčšiny chýb, ktoré trápia používateľov. Tu je podrobný popis:

watchOS 7.0.2 obsahuje vylepšenia a opravy chýb vrátane nasledovných:

  • Riešenie problému, ktorý mohol spôsobovať rýchlejšie vybíjanie batérie.
  • Riešenie problému, pri ktorom niektorí užívatelia nemali prístup k apke EKG v oblastiach, kde je táto apka dostupná.

Niektoré funkcie nemusia byť dostupné vo všetkých oblastiach alebo na všetkých Apple zariadeniach. Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií softvéru nájdete na stránke: https://support.apple.com/HT201222

K samotnému updatu sa dostanete cez Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru. Hodinky musia byť po celý čas na nabíjačke a pomocou Wi-Fi pripojené k vášmu iPhonu. Podmienkou je takisto batéria nabitá na 50%.

Pokiaľ už máte watchOS 7.0.2 nainštalovaný, aké zmeny alebo vylepšenia ste postrehli? Ja mám pocit, že Apple Watch Series 3 pracujú o poznanie svižnejšie. Sú to však len prvé dojmy.

Prečítajte si tiež  Apple Watch zachránili život 81 ročnému mužovi po tom, čo spadol a nikoho nemal nablízku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -