Prešli takmer 2 týždne od chvíle, keď technologický gigant vydal watchOS 7. Nainštalovať si ho môžete na všetky hodinky od Apple Watch Series 3 vyššie. Sám som majiteľom najstaršieho modelu a s updatom som neváhal. Urobil som ale chybu. Pokiaľ bežíte na watchOS 6.2.8, radšej na ňom zostaňte.

Hodinky sa neustále reštartujú, preskakujú mi budíky a občas zamŕzajú

S Apple Watch Series 3 som nikdy nemal problém. Napriek tomu, že sa jedná o model z roku 2017, aj v dnešnej dobe dokáže poskytnúť slušné technológie. Nečudujem sa, že po predstavení Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE ostal v predaji.

Ako sa však ukázalo, hardvér už nie je tým, čím býval a novému watchOS 7 nesekunduje. Zrejme je to iba katastrofálna optimalizácia, no po nainštalovaní aktualizácie som zostal veľmi sklamaný.

Zo začiatku bolo všetko fajn. Trvalo to zhruba 2-3 dni, kým sa objavili prvé problémy. Začali sa nevinným, no zato veľmi chaotickým preskakovaním ciferníkov. Človek si povie, “chybyčka se vloudila”, nič predsa nie je dokonalé.

- Reklama -

Potom som si ale začal všímať, že moje Apple Watch sa reštartujú 2-3x denne. Samozrejme vždy vo chvíli, keď som na nich potreboval niečo skontrolovať. Takéto správanie mi na Apple nesedí. Treticu problémov zakončím občasným sekaním a menej plynulými prechodmi. Baterka drží približne rovnako.

Chápem, že procesor v hodinkách už má svoj vek. Ak to ale nezvláda, nemal dostať možnosť aktualizácie na watchOS 7. Z môjho pohľadu mi systém oveľa viac uškodil než pomohol.

Po aktualizácií na watchOS 7.0.1 sa nič nezmenilo

Ako už naznačuje podnadpis, svetielko na konci tunela (plného chýb a nedokonalostí) nenapravila ani aktualizácia watchOS 7.0.1. Vzhľadom na jej označenie som to ani nečakal, no malá nádej tu predsa len bola. Hoci som zaujal veľmi negatívny postoj voči watchOS 7, stále ho nezatracujem.

Treba si povedať, že je na trhu sotva dva týždne a v Cupertine majú dosť roboty s jeho optimalizáciou. Vydanie je stále veľmi “čerstvé” a tak sú chyby pochopiteľné. Na druhej strane som niečo až takto zlé už dlhé roky nezažil (pri Apple Watch zatiaľ nikdy).

Snáď to teda dajú kompetentní rýchlo do poriadku. Mojím odporúčaním je ale v súčasnosti to, aby ste si radšej watchOS 7 (špeciálne na staršie modely) neinštalovali. Fakt vám to nestojí za to…

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

4 KOMENTÁRE

  1. Mne po update na AW3 prestali fungovat ciferniky. Konkretne neviem pridat komplikacie, funguje len defaultny cifernik, ktory sa mi vsak nepaci a nevyhovuje mi.
    Hodinky tiez obcas z nicoho nic prestanu notifikovat, potom sa to zrazu rozbehne. Pred par dnami som si vsimol, ze ukazuju vcerajsi datum a zly cas. Pomohol az treti restart hodiniek. Zlosti ma to.

  2. Nastastie podobne ako Fesko, i ja som vlastník AW3 a nemám (zatial?) ziadny problém s fungovaním WatchOS 7, ale zial vela ludi má (resetovanie a zamykanie pri nosení na ruke).

    Avsak mal som velký problém s updatom, ktorý i isiel az po odpojení hodiniek od iPhonu (musel som vymazat obsah AW, ale to mi moc nevadilo).

    Dufam, dalsi update vyriesi problémy ostatných, bo 3. rocné zariadenie od Applu proste musí fungovat a aj byt podporované este 4. rok 🙂 .

    Vcera som objavil, ze sa dá na AW po novom skontrolovat i kapacita baterie (ja osobne mám po 2,5 roku pouzivania AW3 86%) a taktiez konecne zmenit limit nastavenia minut treningu a poctu hodin statia v Aktivite. Celkom by potesil clanok s vyzvou pre citatelov, co najviac ocenujú na iOS 14 (pripadne iPadOS 14) / watchOS 7, nech sa dalsi citatelia mozu inspirovat.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here