Pokiaľ ste počas posledných dvoch hodín používali svoj iPhone alebo iPad, možno vás upozornil na novú aktualizáciu iOS/iPadOS 14.5.1, ktorú si môžete stiahnuť od 19:00.

Nový update neprináša dokopy nič zásadné a Apple sa ku nemu vyjadrilo iba veľmi stručne. Naznačilo, že rieši opravu chyby týkajúcej sa nastavenia transparentnosti sledovania apiek a tiež určité nedostatky zabezpečenia (bližšie nešpecifikované).

- Reklama -

Nakoľko sa však niektoré z týchto chýb mohli objavovať aj na Apple Watch, keďže operačné systémy medzi sebou úzko spolupracujú, Apple vydal update watchOS 7.4.1 s rovnako stručným popisom.

Na našich Apple Watch Series 3 má aktualizácia 72,4 MB a dostanete sa ku nej cez Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru. Hodinky musia byť po celý čas na nabíjačke a pomocou Wi-Fi pripojené k iPhonu. Podmienkou je tiež batéria nabitá na 50%.

Popis od spoločnosti Apple

Táto aktualizácia obsahuje dôležité bezpečnostné aktualizácie a odporúča sa pre všetkých užívateľov.

Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií softvéru Apple nájdete na stránke: https://support.apple.com/kb/HT201222

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.