Spoločnosť Apple vie niekedy veľmi nečakane prekvapiť. Hoci po príchode iOS 14.5 a iPadOS 14.5 používatelia nenahlasujú zásadné problémy, evidentne sa v systémoch objavujú chyby, ktoré treba napraviť.

Netýkajú sa pri tom výkonu, stability alebo výdrže batérie. Ako sme už uvádzali v predošlých článkoch, nový veľký update je v tomto smere vyladený na vynikajúcej úrovni. Ako sa však zdá, Apple pochybilo v novej funkcii, ktorá sa týka transparentnosti sledovania v apkách.

Taktiež sa v oficiálnom popise uvádza, že update opravuje závažne bezpečnostné chyby a každý používateľ by si ho mal nainštalovať.

U nás v redakcii sa objavil tesne po 19:00 hodine a na iPhone 12 Pro Max mal iba 133,1 MB. Už zajtra vám prinesieme informácie, aký vplyv na táto aktualizácia na funkčnosť zariadenia.

Čo opravuje iOS 14.5.1?

Táto aktualizácia opravuje problém s transparentnosťou sledovania v apkách, v dôsledku ktorého sa niektorým užívateľom, ktorí v Nastaveniach vypli možnosť Povoliť apkám žiadať o sledovanie, nemuseli po jej opätovnom zapnutí zobrazovať výzvy z apiek. Táto aktualizácia zároveň prináša dôležité aktualizácie bezpečnosti a odporúčame ju pre všetkých užívateľov.

Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií Apple softvéru nájdete na stránke: https://support.apple.com/kb/HT201222

Prečítajte si tiež  iOS 14 môže prísť s Widgetmi na domovskej obrazovke medzi aplikáciami!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.