Spoločnosť Apple pred malou chvíľou vydala update iOS 16.2 pre všetkých majiteľov podporovaných iPhonov. Ako sa však zdá, aktualizácia softvéru sa týkala aj iných zariadení, ktoré sú súčasťou celého ekosystému.

Reč je samozrejme o inteligentných hodinkách Apple Watch, na ktoré si teraz môžete nainštalovať najnovšiu verziu systému s označením watchOS 9.2.

Nech už od tejto aktualizácie očakávate akékoľvek veľké zmeny, treba si uvedomiť, že spoločnosť Apple posledným updatom v podstate len opravuje predošlé chyby a nedostatky. Namiesto noviniek sa teda dočkáte lepšej funkčnosti a možno aj výdrže batérie.

U nás v redakcii má watchOS 9.2 na Apple Watch Series 7 cca 383 MB, čo znamená, že ide o stredne veľkú aktualizáciu. Nakoľko však prichádza po boku iOS 16.2, ktorý opravuje aj bezpečnostné chyby, určite vám ju odporúčame nainštalovať.

Pokiaľ ste tak už urobili, dajte nám vedieť do komentára, ako táto nová verzia funguje na vašom zariadení (nezabudnite uviesť, aký používate model). Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a reakcie.

Táto aktualizácia obsahuje vylepšenia a opravy chýb pre Apple Watch.

watchOS 9.2 prináša nové funkcie, vylepšenia a opravy chýb vrátane nasledujúcich:

  • Pomocou funkcie Trasa preteku môžete pri behu, bicyklovaní alebo tréningoch na invalidnom vozíku vonku pretekať so svojím predošlým výkonom.
  • Nový algoritmus v apke Tréning určený pre kickbox poskytuje presnejšie merania.
  • Zobrazovanie zníženej úrovne okolitého hluku v apke Hluk aj pri používaní AirPodov Pro (1. generácia) a AirPodov Max s aktívnym potláčaním hluku.
  • Osoby, ktoré používajú Rodinné nastavenie, je možné pozvať do apky Domácnosť na ovládanie HomePodov a inteligentného príslušenstva v domácnosti a na odomykanie dverí pomocou kľúčov od domácnosti v Peňaženke.
  • Podpora pre prístupnosť na vizualizáciu spustenej sirény na Apple Watch Ultra.
  • Vylepšený reakčný čas a presnosť rozpoznávania gest rukou pri ovládaní AssistiveTouch a Rýchlych akcií.
  • Optimalizácie funkcie Detekcia nehôd na Apple Watch Ultra, Apple Watch Series 8 a Apple Watch SE (2. generácia).
  • Oprava problému, pri ktorom sa bezprostredne po zrušení budíka v režime Môj čas na spánok zobrazil na hodinkách nesprávny čas.
  • Oprava problému, ktorý spôsoboval prerušovanie meditácií.

Niektoré funkcie nemusia byť k dispozícii vo všetkých krajinách alebo oblastiach. Viac informácií nájdete na stránke: https://www.apple.com/watchos/feature-availability/

Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií Apple softvéru nájdete na stránke:https://support.apple.com/kb/HT201222

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 dokáže fotiť 48 Mpx do JPEG. Funkcia príde aj na staršie modely
Môže ťa zaujímať
- Reklama -