Inžinieri a dizajnéri v Apple majú plné ruky práce s novými produktami, nakoľko musia pracovať aj s patentami, ktorými táto firma disponuje. Medzi jeden z posledných patrí ten, ktorý podrobne opisuje spôsob, akým by sa z Apple Watch dala odstrániť digitálna korunka. Ide o jeden z neikonickejších prvkov tohto zariadenia.

Po novom by na tomto mieste mohol byť iba špeciálny optický snímač, ktorý by bol schopný citlivo zachytiť gestá používateľa a na základe nich pracovať s používateľským rozhraním. Človek by tak už pre scrollovanie nemusel točiť korunku ale jednoducho by posúval svoj prst po dotykovej ploche na boku hliníkového, kovového alebo titánového šasi Apple Watch.

Apple samozrejme počíta aj s tým, že aktuálna digitálna korunka disponuje aj snímačom, ktorý je nevyhnutný pre správne meranie EKG. Táto technológia sa vyskytla v zariadení už v roku 2018, keď sa nám predstavili Apple Watch Series 4.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

V rámci optického zariadenia by ale nechýbala a čo je ešte dôležitejšie, všetko by malo naďalej fungovať veľmi presne a intuitívne. Odstránenie digitálnej korunky by bola teda iba dizajnová zmena, ktorá by však nemala mať žiaden zásadný vplyv na funkčnosť zariadenia.

Dôvody odstránenia digitálnej korunky sú jasné a pochopiteľné 

A ak sa teraz pýtate, načo by to Apple vôbec robilo, odpoveď je úplne jednoduchá. Aj keď je točiace sa koliesko pekné a s haptickou odozvou aj veľmi príjemné na dotyk, v skutočnosti ním trpí odolnosť zariadenia.

Korunka sa môže ľahko odlomiť, zasekávať alebo ináč poškodiť , čo vo výsledku predstavuje zvýšené náklady na servis alebo reklamácie.

Apple tiež vo svojom patente uvádza, že tento prvok je nepraktický aj z pohľadu vnútorného rozloženia komponentov, pretože v hodinkách zaberá pomerne dosť miesta, ktoré by sa dalo efektívnejšie využiť na ďalšie senzory alebo väčší akumulátor.

Aj preto je celkom logické, že sa firma možno už čoskoro zbaví tohto obľúbeného otočného mechanizmu. Bude vám chýbať? Dajte nám vedieť do komentára.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Messenger oznamuje smutnú správu. Na Apple Watch končí jeho podpora

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -