Inteligentné hodinky sú schopné reálne zachraňovať životy. Presvedčiť vás o tom môže aj tento článok o EKG v Apple Watch Series 4 a 5. Ako sa však ukazuje, Apple ide ešte ďalej. Po novom by jeho inteligentné hodinky mali byť schopné, detekovať hladinu kyslíku v krvi. Inžinieri v spoločnosti na novej funkcii intenzívne pracujú už celé roky. Majú patenty a tiež technológie.

Apple Watch budú schopné detekovať hladinu kyslíku v krvi.

Ako sa ukazuje, inteligentné hodinky Apple Watch budú už onedlho oveľa lepšie, ako sú dnes. Podľa nových informácii v Cupertine aktuálne vo veľkom pracujú na tom, aby boli schopné detekovať hladinu kyslíku v krvi. Prezradili to úplne nové fragmenty, ktoré sa objavili v iOS 14 (vystopoval ich 9to5mac).

- Reklama -

Mimoriadne dôležité údaje…

Údaj o nasýtení krvi kyslíkom prirodzene kolíše, počas celého dňa. Pokiaľ sa tu ale začnú objavovať veľké rozdiely, môže to naznačiť rôzne ochorenia. Podľa štúdii sa považuje za normálne, pokiaľ je v krvi 95-100 percent kyslíka. Pokles pod túto hodnotu však už môže byť príznakom závažného respiračného, alebo srdcového problému.

Apple Watch a EKG zachránili život 30 ročnému bežcovi. Pripravoval sa na UK Marathon. - svetapple.sk
Apple Watch budú schopné detekovať hladinu kyslíku v krvi.

Presne preto to netreba podceňovať. Pokiaľ sa stane technológia skutočnosťou, vaše inteligentné hodinky vás budú o týchto problémoch okamžite informovať. Malo by ísť vlastne o úplne rovnaké oznámenie, s akým sa môžete stretnúť už dnes v prípade, že sledovanie vašej srdcovej frekvencie zaznamená nejaké neprirodzené správanie.

Zaujímavé je, že Apple má už roky pre túto technológiu pripravené všetky potrebné patenty. Ešte nikdy však firma sledovanie kyslíku v krvi nepoužila v praxi. Podľa spoločnosti iFixit však už v roku 2015, po začiatku predaja prvej generácie Apple Watch, bolo zistené, že senzory, ktoré sa v nich nachádzajú sú teoreticky schopné merať aj tento údaj.

Apple nikdy technológiu neaktivovalo. Pravdepodobne nebolo spokojné s jej presnosťou (alebo neprebehlo potrebné testovanie). Dnes už to ale vyzerá to, že by meranie hladiny kyslíku v krvi mohlo prísť, ako súčasť budúcej generácie, Apple Watch Series 6. Tú očakávame niekedy v septembri 2020. Moc sa na to tešíme. O všetkom vás budeme samozrejme skoro informovať.

EKG v Apple Watch vám môže skutočne zachrániť život. - svetpple.sk
Apple Watch budú schopné detekovať hladinu kyslíku v krvi.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.