Posledné veľké aktualizácie jablkových systémov sa v rámci komunity nestretli s veľkým pochopením. Okrem nízkeho počtu stiahnutí pri iOS 15 sa však na povrch vynárajú aj nepríjemné skutočnosti týkajúce sa watchOS. Po upgrade na watchOS 8.3 mnohým užívateľom prestali fungovať neoriginálne nabíjačky pre Apple Watch.

Mnohé sťažnosti sa týkajú nabíjačiek Apple Watch od tretích strán, pričom používatelia zistili, že tieto zariadenia už nefungujú na nabíjanie ich hodiniek. Jedná sa predovšetkým o majiteľov poslednej generácie Apple Watch Series 7, no niektoré príspevky hovoria aj o starších verziách.

- Reklama -

Po hodine nabíjania neoriginálnou nabíjačkou sa hodinky nabili ledva na 5%. Okrem lacnejších nabíjačiek sa však v niektorých problém týka aj nabíjačiek značky Belkin alebo Zens. Problémom môže byť aj náhle zastavenie nabíjania, na čo poukázalo niekoľko užívateľov v príspevkoch na Reddite. Pomôcť môže reštartovanie hodiniek, no to sa javí len ako dočasné riešenie problémov.

Apple Watch charging

Čo je však zaujímavé, množstvo užívateľov sa s podobným problémom stretlo aj v prípade originálnej nabíjačky, ktorú Apple dodáva k hodinkám. Vzhľadom na prieskum sa môže javiť, že na vine môže byť posledná aktualizácia watchOS 8.3. Apple zatiaľ neprišlo s oficiálnym vyhlásením, čo tento problém spôsobuje. Ak ale budú tieto nepríjemnosti pretrvávať a sťažností bude stále viac, môžeme už čoskoro očakávať opravnú aktualizáciu s bug fixom.

Stretli ste sa s podobným problémom na Apple Watch aj vy? Podeľte sa s nami o skúsenosti a postrehy v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -