Zabudnite na rozmazanú obrazovku 

Azda najväčším nedostatkom celej technológie je v súčasnosti to, že hodinky vám vedia zobrazovať v rámci Alwys-on režimu len rozmazané používateľské rozhranie aplikácie, ktorú práve používate. Tento efekt nie je celkom vhodný, no majitelia Apple Watch Series 5, 6 a 7 si rýchlo zvykli.

Apple Watch always-onOperačný systém watchOS 8 však našťastie všetko mení a vývojárom tretích strán otvára dvere, aby si stále zobrazený obsah prispôsobili podľa vlastných možností a preferencií.

Aplikácie vám teda budú schopné pri stlmenom jase zobrazovať všetky informácie, ktoré potrebujete, bez nutnosti dotknutia sa displeja.

Apple Watch always-onToto isté platí aj pre tlačidlá, ktoré sú non-stop interaktívne (ak to samozrejme vývojár nenastaví ináč). Netreba teda urobiť kliknutie, aby ste sa dostali z režimu Always-on a potom urobiť ďalšie kliknutie, napríklad pre prepnutie skladby. Všetko uskutočníte jediným dotykom.

Apple túto novinku prináša aj do vlastných apiek 

Pokiaľ ste si už navyše nainštalovali watchOS 8 v rámci vývojárskej beta verzie, všetko si môžete vyskúšať na vlastnej koži. Technologický gigant túto novinku pridal napríklad do aplikácie Apple Music, Kalkulačka a Mapy. Podmienkou je ale vlastnenie vyššie spomínaných Apple Watch Series 5, 6 a 7, ktoré zatiaľ ako jediné ponúkajú displej s funkciou Always-on.

Apple Watch always-onSkvelá správa je aj to, že toto všetko môžu postupne zúžitkovať vývojári tretích strán, ktorí už pracujú na svojich vylepšených apkách.

Napíšte nám do komentára, či uvedenú novinku budete využívať v praxi a či vás tým pádom potešila. Z nášho pohľadu ide o mimoriadny bonus a zároveň vyriešenie problému.

Prečítajte si tiež  Najviac spokojnosti pripadá na Apple Watch. Porazili iPhone (2007) aj iPad (2010)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -