Inteligentné hodinky Apple Watch sa od čias predstavenia pekne rozšírili do celého sveta. Vidíme ich na rukách používateľov stále častejšie. Podľa najnovšej štatistky dominujú trhu. Väčšina z majiteľov zarába asi 75 000$ ročne.

Apple Watch dominujú trhu

Najnovšie informácie pochádzajú z prieskumu, ktorý operoval so vzorkou 4000 používateľov. Podľa výsledkov toto zariadenie používa obrovské percento z nich. Samotný prieskum sa samozrejme vykonával v USA. Hodinky pri tom nedominujú len samotnému trhu inteligentných hodiniek. Sú na prvom mieste aj v odvetví, ktoré pojednáva o všetkej nositeľnej elektronike. Bavíme teda napríklad o fitness náramkoch.

- Reklama -

Presnejšie dáta uvádzajú, že majitelia tohto zariadenia od Apple zarobia z 31% približne 75 000$ ročne. Zvyšných 12% používateľov má potom ročný zárobok nižší ako 30 000$. S tým samozrejme súvisí aj vzdelanie týchto ľudí. Približne 85% používateľov smarthodiniek má vysokú školu.

Ľudia vo veku 18 až 49 rokov používajú tieto moderné technológie v omnoho väčšom merítku než ľudia starší ako 50 rokov. Okrem toho je viacej používateľov fintess náramkov a inteligentných hodiniek ženského pohlavia ako mužov. Rozdiel je na úrovni 7%.

Z globálneho hľadiska budú údaje iné

Tieto hodnoty samozrejme nemusia platiť z globálneho hľadiska. Ako sme už uviedli vyššie, prieskum prebiehal v USA. V iných krajinách sú pomery predsa len trochu iné. Na druhú stranu ale musíme potvrdiť, že sa Applu s Apple Watch mimoriadne dobre darí všade na svete, teda aj u nás na Slovensku.

Apple Watch Series 5 majú o čosi lepšiu výdrž batérie ako Series 4. Všetko aj napriek stále spustenému displeju. - svetapple.sk

Dobrým krokom bola v roku 2019 aj dostupnosť modelu Series 3 za výbornú cenu (od 199$). Nie každý potrebuje najnovšiu inováciu v podobe Series 5 (aj keď samozrejme nie je zlá). Niekomu stačia aj staršie hodinky, ktoré majú ešte stále čo ponúknuť. Apple Watch Series 3 ostanú v predaji minimálne do septembra 2020. Potom ich pravdepodobne Apple nahradí zase 2 ročným modelom, Series 4.

Tak či onak, tí čo si v roku 2019 zakúpili 3. generáciu určite neoľutujú. Zariadenie by im malo bez problémov slúžiť ešte 2-4 roky bez nutnosti výmeny. Myslíte, že bude popularita tohto inteligentného náramku rásť aj naďalej? My sme presvedčení o tom, že áno.

Apple Watch Series 3 repas, zasekáva sa mi digitálna korunka.
Apple Watch dominujú trhu. Vlastnia ich prevažne majetní ľudia. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.