Aktuálne sa sústredí celý svet pozornosť na septembrovú udalosť, kde nám spoločnosť Apple predstaví úplne nový iPhone 15, vylepšené inteligentné hodinky Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2, či ďalšie produkty, o ktorých sa zatiaľ veľa nehovorí. A napriek tomu, že pôjde o veľký mediálny event, v roku 2023 pravdepodobne nebude úplne posledný.

Ako píše portál Appleinsider, technologický gigant z Cupertina sa podľa všetkého pripravuje ešte na jednu akciu, ktorá sa uskutoční buď v októbri, alebo teoreticky až v novembri 2023. Firma na nej odprezentuje nové počítače Mac, ktoré budú poháňané najnovšou verziu čipu Apple Sillicon s označením M3. Firma by ho mala produkovať za pomoci revolučného 3 nm výrobného procesu v exkluzívnom partnerstve so svojim dodávateľom, spoločnosťou TSMC.

Ku tejto téme sa vyjadril aj známy leaker Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ktorý dodal, že Apple buď vytvorí samostatný mediálny event, alebo nás prekvapí aspoň veľkou tlačovou správou. Všetko závisí od toho, ako moc revolučné nové počítače Mac vlastne budú.

Keďže by však teoreticky mohlo ísť len o klasické navýšenie výkonu, pre firmu by nedávalo veľký zmysel organizovať samostatný event. Veď cez tlačovú správu začiatkom roka predstavila aj nové verzie procesorov M2 Max či M2 Pro.

Aké počítače dostanú čip M3? 

Nech už to bude akokoľvek, technologický gigant procesorom M3 vybaví skoro určite svoj 13″ MacBook Air a pravdepodobne aj jeho čerstvo predstavenú 15″ verziu, ktorú sme mohli spoznať na WWDC 2023.

Rovnako by sa čip M3 mal dostať do 13″ MacBooku Pro a teoreticky aj do základného Macu mini. Stolný počítač bol, ale naposledy aktualizovaný v januári 2023 a tak je otázne, či ho bude chcieť spoločnosť Apple po tak krátkom čase vylepšovať. Nechajme sa prekvapiť.

To, kde by sa však čip M3 určite hodil je aktuálne mierne zastaralý iMac 24″, ktorý ešte stále používa procesor M1. Apple ho zatiaľ nevybavilo ani čipom M2, čo je trochu zvláštne. Snáď teda svoje resty už o pár mesiacov nahradí.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Bezdrôtové dobíjanie elektromobilov počas jazdy sa stane realitou. Prvá bude Británia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -