Spoločnosť Apple sa snaží neustále inovovať a vylepšovať svoje produkty. V súčasnosti má široká škála nositeľných zariadení OLED zobrazovaciu jednotku. V priebehu rokov sa to ale zmení. Prvým produktom s MicroLED displejom môžu byť Apple Watch.

Apple Watch a MicroLED displej

Ešte predtým, ako začneme, chceli by sme vás upozorniť, aby ste sa predčasne netešili. Ani zďaleka by sa nemalo jednať o Apple Watch Series 6 a dokonca ani Series 7. Nová zmena bude dostupná v priebehu troch rokov. Napriek tomu môžu byť tieto hodinky prvým produktom od Apple, ktoré prinesú MicroLED displej.

O dnešnú správu sa postaral predseda spoločnosti Epistar, Lee Biing-jye. Tá počas posledných rokov prekonala obrovské množstvo technologických problémov, ktoré predstavoval vývoj a skúšobná produkcia MicroLED panelov. Spoľahlivá výrobná kapacita by mala byť dostupná v priebehu 2-3 rokov. Apple po nej pravdepodobne okamžite siahne v rámci inovácie produktov.

Nie je to žiadne prekvapenie. Cupertinský gigant do tejto taiwanskej spoločnosti už dnes investuje obrovské finančné čiastky. Dokopy by mala suma predstavovať až 330 miliónov amerických dolárov (určená je na výstavbu novej továrne).

MicroLED displeje by sa pritom nemuseli dostať iba do Apple Watch. V dlhšom časovom horizonte ich môžeme očakávať napríklad aj v „iPhone budúcnosti“. Ich hlavnou výhodou je výrazne nižšia energetická náročnosť. Okrem toho sú aj podstatne tenšie a používateľovi poskytnú vyšší jas, dynamický rozsah atď… V žiadnom prípade sa nejedná o krok späť.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple prehlásilo iPod Touch 2013 za oficiálne zastarané zariadenie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.