iPhone 12 a problémy s batériou

Všetky štyri iPhony 12 prinášajú širokú škálu funkcií a konštrukčných zmien, ktoré priamo vplývajú na výdrž batérie. Akumulátory sú vo všeobecnosti menšie a technológie energeticky náročnejšie. Spomeňme len prítomnosť 5G, ktoré je preslávené vysokou spotrebou v každom novom smartfóne.

Najnovšie problémy sa žiaľ objavujú aj pri používaní Wi-Fi. Majitelia iPhonov 12 tvrdia, že ich zariadeniam rýchlo ubúdajú percentá v čase nečinnosti.

Na fórach spoločnosti Apple sa napríklad objavil príspevok od používateľa Master26A, upozorňujúci na tieto problémy. Sám hovorí, že jeho iPhone 12 Pro stráca cca 4% batérie za hodinu (v pohotovostnom režime). Za jeden deň sa takto vyčerpá cca 80-90% energie, pričom na telefóne vôbec nepracuje.

No a nech sa vám to zdá akékoľvek absurdné, prípadne váš iPhone 12 nemá podobný problém, pod týmto príspevkom zanechalo komentár ďalších 1000 ľudí (a stále pribúdajú ďalší). Tí najčastejšie hovoria o cca 20-40% strate kapacity za noc. To celkom sedí s tvrdeniami od Master26A.

Opisovanie podobných chýb nájdeme aj na Reddite a tak isto na ďalších fórach spoločnosti Apple. Zrejme to teda nebude náhoda ale softvérový nedostatok. Snáď ho v Cupertine vyriešia v rámci najbližšej aktualizácie. Do komentára nám napíšte, či sa táto chyba prejavuje aj u vás.

Prečítajte si tiež  Apple pozvalo módnych novinárov na svoju Keynote. Načo?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.