Apple Watch pomohli 87 ročnej žene pri autonehode. Automaticky zavolali pomoc.

Apple Watch pomohli 87 ročnej žene pri autonehode. Automaticky zavolali pomoc. - svetaple.sk
Apple Watch pomohli 87 ročnej žene pri autonehode. Automaticky zavolali pomoc. - svetaple.sk

Apple Watch Series 4 sú už naozaj prepracované zariadenie. Dokážu zachrániť život pomocou EKG. To ale zrejme nie je všetko. Teraz Apple Watch pomohli 87 ročnej žene pri autonehode. Tá síce nebola v život ohrozujúcom stave. Vzhľadom k jej veku boli ale na privolanie pomoci absolútne ideálne.

Apple Watch pomohli 87 ročnej žene pri autonehode

Včera sme písali o bežcovi, ktorého by pravdepodobne zabil maratón Veľkej Británie, dnes píšeme staršej pani, ktorá dostala pomoc bez toho aby ju musela akýmkoľvek spôsobom privolať. Apple Watch pomohli 87 ročnej žene pri autonehode. Ako je to možné? Hodinky v sebe nemajú žiadnu funkciu, ktorá by mala mobilizovať záchranné zložky v prípade havárie. Majú však niečo iné. Detekciu pádu. Apple ju predstavilo čerstvo počas minuloročnej Keynote spolu s hodinkami Apple Watch Series 4.

Perfektná technológia funguje tak, že akonáhle zaznamená vážnejší pád upozorní vás a opýta sa, či si prajete kontaktovať blízku osobu. Pokiaľ nereagujete, hodinky to urobia automaticky. Vďaka GPS dokážu komukoľvek zaslať informáciu o tom, kde sa nachádzate a cez mobilné dáta zase komunikovať napríklad so záchrannou službou. V tomto prípade sa vždy vyberá jedna osoba, ktorej majú hodinky v prípade problémov volať. Človek pri tom všetko leží v bezvedomí a vôbec nevie, že prístroj na ruke bojuje o jeho záchranu.

Pani ostala zaskočená

Potom čo do Dotty White nabúralo iné auto, hodinky zaznamenali aktivitu a pravdepodobne si mysleli, že pani spadla. Preto automaticky kontaktovali pomoc. Táto funkcia sa zapína automaticky, pokiaľ hodinky používa osoba staršia ako 65 rokov, kde predsa len väčšie riziko nekontrolovaného pádu. Pani našťastie skončila len s odreninami a niekoľkými zlomeninami.

Apple Watch pomohli 87 ročnej žene pri autonehode. Automaticky zavolali pomoc. - svetaple.sk
Dotty White – svetaple.sk

Apple Watch jej možno dneska priamo nezachránili život ale pomohli jej kontaktovanie blízkej osoby. Človek po nehode môže byť v šoku, vôbec nemusí vnímať čo sa okolo neho deje. Navyše ak je zranený, je nutné aby mu bola privolaná pomoc čo najrýchlejšie.

Na koniec treba ešte dodať, že Apple by pokojne mohlo do hodiniek pridať aj technológiu, ktorá bude sledovať napríklad haváriu v aute. V tomto prípade to bola skôr náhoda ako cieľ. Denne sa na cestách ale objavia prípady, kedy človek môže ostať v havarovanom vozidle aj desiatky minút bez pomoci. V týchto situáciach sa skutočne ráta každá sekunda.

Apple Watch pomohli 87 ročnej žene pri autonehode. Automaticky zavolali pomoc. - svetaple.sk
Apple Watch pomohli 87 ročnej žene pri autonehode. Automaticky zavolali pomoc. – svetaple.sk

zdroj: idropnews

Prečítajte si tiež  Apple Watch Ultra 2 sú vo výhodnej zľave. Na hodinkách slušne ušetríte
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJidropnews
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.