Jeden z najznámejších technologických youtuberov súčasnosti, vydal video plné zaujímavých informácií. V spolupráci s leakerom Maxom Weibachom predpokladá, že Apple odstráni zo svojich hodiniek ikonický prvok – digitálnu korunku. Nahradí ju Touch ID. Zmena príde spolu s novým dizajnom v roku 2021 .

Apple Watch prídu o digitálnu korunku

Stále viac sa hovorí o tom, že Apple na budúci rok pridá do svojich hodiniek Apple Watch aj Touch ID. Tento produkt v súčasnosti nemá žiaden autentifikačný prvok okrem hesla, ktoré je niekedy nepohodlné zadávať na tak malom displeji. Samozrejme, vždy môžete hodinky odomknúť aj pomocou iPhonu. Senzor otlačkov prstov by sa sem ale veľmi hodil.

Dávnejšie správy hovorili, že ho Apple zapracuje do displeja. Používanie by tak bolo maximálne jednoduché a veľmi rýchle. Neskôr sme sa dozvedeli, že Touch ID bude v digitálnej korunke. Toto riešenie by bolo síce impozantné, no už v staršom článku sme naznačili, že si ho nevieme predstaviť po technickej stránke (aj keď v roku 2021 bude možné kadečo).

To čo nás ani nenapadlo bol krok, ku ktorému sa v Cupertine údajne schyľuje. Inžinieri a dizajnéri pracujú na Apple Watch Series 7, ktoré už nemajú digitálnu korunku.

Apple Watch prídu o digitálnu korunku.
Apple Watch prídu o digitálnu korunku.

Namiesto nej sa tu má nachádzať akýsi výrez pre spomínaný senzor odtlačkov prstov. Celkom šokujúca správa, čo poviete?. Nehovoríme síce, že digitálnu korunku používame nejako extra často. Na druhej strane je však v určitých situáciách absolútne perfektná a vôbec by sme ju nedávali preč. V neposlednom rade sa Apple Watch hodí aj po vizuálnej stránke. Je to skrátka ikonický prvok…

Uvidíme ako to dopadne a ako bude následne vývoj tohto prvku pokračovať. Dúfame, že tieto správy sú len nie príliš presné úniky, ktoré sa v priebehu roka ešte zmenia. Apple by predsa mohlo zakomponovať Touch ID napríklad do tlačidla na boku. Nechajme sa prekvapiť. Do komentára nám napíšte, či by ste súhlasili s tým, keby mali Apple Watch snímač otlačkov prstov na úkor straty digitálnej korunky…

Prečítajte si tiež  Kedy prídu Apple Watch do SR, ČR?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -