Apple využíva autorizačné technológie ako Face ID a Touch ID už celé roky. V poslednej dobe ale pracuje na senzore otlačkov prstov, ktorý by mohol byť zakomponovaný v displeji. Získal na to už niekoľko patentov. Okrem iného sa hovorilo aj o tom, že s ním môžeme rátať v ďalšej generácii Apple Watch. Tu je dôvod, prečo by sme to ocenili.

Prečo by sa hodinkám Apple Watch hodilo Touch ID.

Dnes možno kratšia úvaha na tému Touch ID a Apple Watch. Hodinky môžeme v súčasnosti odomykať iba dvoma spôsobmi. V prvom rade je to číselné heslo, no a v druhom rade potom odomknutím iPhonu (napríklad cez Face ID a Touch ID), ktorý je na na ne pripojený cez Bluetooth. To nám vo veľa prípadoch urýchľuje a zjednodušuje robotu.

Povedzme si ale narovinu, že Apple Watch majú naozaj malý displej. Hoci sa v predposlednej generácii zväčšil na 44 mm, niektorí používatelia naň horšie vidia a ak majú hrubšie prsty, tak majú aj automaticky problémy s ovládaním (stále ide o malinkú uhlopriečku).

Netvrdíme, že problémy sú veľkého rozsahu. Sami sme prekvapený ako intuitívne a presne sa dá vo watchOS pohybovať. Apple si na ňom dalo skutočne záležať. Napriek tomu sme ale radšej, ak hodinky odomykať nemusíme alebo to urobíme odomknutím cez iPhone (ako sme už uvádzali vyššie). No a tu presne prichádza dôvod, prečo by sme možno ocenili prítomnosť technológie Touch ID.

Apple Watch si samé zmenili heslo. Následne ma totálne odstavili.
Prečo by sa hodinkám Apple Watch hodilo Touch ID.

Predstavte si, že na maličký displej len položíte palec, ten vás rozpozná a pustí vás k informáciám, ktoré sú v systéme. Je to možno taká maličkosť ale vedela by spríjemniť deň. Apple evidentne vie, ako niečo podobné urobiť a v záujme inovácie by sa mohlo Touch ID dostať aj do produktu, ktorý má najmenší displej zo všetkých ostnatých.

Aktuálna piata generácia veľa inovácie oproti predchodcovi nepredstavila. Nevyčítame jej to, lebo je technologicky absolútne nabitá. Toto by mohla byť ale ďalšia skvelá cesta, kam by sa mohlo zariadenie posunúť.

Navyše by šlo o efektnú inováciu, ktorá by oslovila obrovské množstvo (aj starších) používateľov. Nejde o nič, bez čoho sa nedá žiť. Ide skôr o niečo, čo život zjednodušuje a ľudí to vie presvedčiť ku kúpe. Aký máte názor na odomykanie Apple Watch vy? Vyhovuje vám alebo by to bolo cez Touch ID lepšie?

apple watch touch id
Prečo by sa hodinkám Apple Watch hodilo Touch ID.
Prečítajte si tiež  Apple: "Máme nové stoly a nabíjacie držiaky pre Apple Watch"
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.