Inteligentné hodinky Apple Watch sú vo svete extrémne populárne. Ľudia ich nakupujú stále viac a väčšina zákazníkov je nadmieru spokojná. Napriek tomu, že sú skoro dokonalé, dnes neponúkajú žiaden biometrický senzor. To by sa však mohlo zmeniť. Do Apple Watch v dohľadnej dobe dorazí Touch ID.

Apple Watch s Touch ID

Zatiaľ nemáme presnejšie informácie ale iba stručný únik, o ktorý sa postarala redakcia magazínu 9to5mac. Podľa jej zistení by malo Apple pracovať na tom, aby sa do inteligentných hodiniek dostal prvý biometrický senzor. V súčasnosti tu chýba a to je veľká škoda.

Dnes Apple Watch odomykáme dvoma spôsobmi a ani jeden nie je úplne ideálny. V prvom rade je to pomocou kódu na displeji zariadenia. Povedzme si na rovinu, že nejde o úplne pohodlnú záležitosť, pretože číslice sú veľmi malé. Druhý spôsob je potom odomknutie iPhonu počas toho, ako máte Apple Watch na ruke (zariadenia musia byť spárované).

Určite nám dáte za pravdu, že by sa to dalo urobiť aj jednoduchšie. Apple by sem mohlo zakomponovať staré dobré Touch ID, kde by stačil obyčajný dotyk a boli by ste dnu. O tom, že s touto myšlienkou už vývojári operujú, hovoria aj mnohé patenty, ktoré sa medzičasom dostali na verejnosť. Podľa dnešných informácii existujú dve možnosti, ako by to išlo urobiť.

Apple vydalo iOS 13.4 a watchOS 6.2 v šiestej beta verzii!
Apple Watch s Touch ID? Možno to bude už tento rok!

V prvom rade ide o zakomponovanie Touch ID priamo do displeja hodiniek. Postačí vám teda iba dotyk na plochu zobrazovacej jednotky a systém bude vedieť rozoznať, či vám povolí, alebo nepovolí prístup.

V druhom prípade je to zakomponovanie Touch ID do dotykovej korunky na boku. V oboch prípadoch sa tu však jedná o náročné technologické riešenia, ktoré si vyžadujú čas a možno aj dlhoročný vývoj.

Zdroje hovoria o tom, že tieto novinky sú pripravované pre Apple Watch Series 7, ktorá by mala prísť až v roku 2021. Podľa ich slov však existuje šanca, že Apple bude chcieť urobiť Apple Watch Series 6 atraktívne a tak technológiu dostane aj sem. Nechajme sa teda prekvapiť. Akonáhle budeme vedieť viac, prinesieme vám čerstvé informácie. Brali by ste Touch ID v Apple Watch, alebo si myslíte, že je to zbytočnosť?

apple watch touch id
Prečítajte si tiež  Apple je najcennejšia značka roka 2016!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.