Apple každý rok získa tisíce patentov. Nie je teda žiadnym prekvapením, že drvivá väčšina z nich sa do sveta nikdy nedostane. Tento krát by to ale mohlo byť ináč. Viete si predstaviť Apple Watch s kamerou? Možno si ich budete už zachviľu kupovať!

Apple Watch s kamerou? Možno čoskoro realita!

Viac krát sme sa sami seba pýtali, prečo vlastne Apple nezakomponovalo do svojich inteligentných hodiniek aj selfie kameru. Odpoveď, na ktorú sme prišli bola vždy taká, že Apple si túto inováciu odkladá na neskôr. Toto „neskôr“ sa však možno konečne blíži. Nový patent vyzerá veľmi dobré a má vysoký potenciál na sériovú produkciu.

- Reklama -

Spoločnosť Apple dnes získala veľmi zaujímavý patent, ktorý hovorí o jednej alebo viacerých kamerách, zakomponovaných priamo v tele zariadenia. Tieto kamery by mali byť schopné fotiť priamo používateľa (takže sa bavíme o selfie kamere).

Okrem toho by mohli byť schopné používať aj technológiu Face ID. To by bol ďalší postupný logický krok, ktorým by sa spoločnosť mohla s hodinkami uberať. Je vvšak otázne, či nezačne skôr s Touch ID, čo sme avizovali v tomto článku.

Kamery by mohli analyzovať naše športové výkony

Tak ako poznáme Apple, do svojho patentu pridalo ešte niečo, čo nikto iný nemá. Podľa popisu by mohli byť hodinky s kamerou v spolupráci s rôznymi senzormi schopné analyzovať aj naše športové výkony. Reč je konkrétne o aktivitách ako futbal, baseball či golf.

Fungovať by to malo všetko na princípe umelej inteligencie. Tá by mala byť schopná rozoznať náš pohyb a využiť pri tom akcelerometre, tenzometre či napríklad barometrické senzory. Na základe toho by nám hodinky mohli odovzdať nejaké výsledky, pomocou ktorých by sme sa mohli posúvať zase ďalej.

Nové kamery by mali byť podľa patentu zakomponované priamo do ciferníkov. Pravdepodobne by sa teda mali nachádzať niekde vrámci displeja tak aby však displej nijakým spôsobom neprekrývali.

Netreba sa teda obávať „notch“ tak ako na iPhone. Hodinky by pomocou kamier mohli byť schopné skenovať QR kódy, obrázky a podobne… Najdôležitejšou úlohou kamier by malo byť ale Face ID či Face Time hovory…Privítali by ste kamery v hodinkách alebo vám to príde ako zbytočná úvaha? Dajte nám vedieť v komentároch…

Apple Watch s kamerou alebo fotoaparátom
Apple Watch s kamerou? Možno čoskoro realita!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.