13. Používajte tmavý ciferník

Tmavý ciferník Apple Watch
Zdroj: Shutterstock

Apple Watch majú od prvej generácie OLED displej a ten sa vyznačuje tým, že pri použití čiernych farieb šetrí výdrž batérie (princíp čierny pixel = vypnutý pixel). Ak si teda budete nastavovať nový ciferník, snažte sa dbať na používanie čo možno najmenšieho množstva svetlých a farebných odtieňov.

12. Zakážte funkciu zodvihnutím zobudiť

Apple Watch Series 3 zobrazenie času
Zdroj: svetapple.sk

Je veľmi pohodlné zdvihnúť zápästie a pozrieť sa koľko je hodín. Apple Watch však vyhodnocujú všetky pohyby vašej ruky a z času na čas sa rozsvecujú aj vo chvíli, kedy to nepotrebujete. Verte alebo nie, toto môže mať zásadný vplyv na výdrž batérie.

- Reklama -

Netvrdíme, že si máte túto funkciu natrvalo vypnúť, no ak chcete dosiahnuť na nejaký čas čo najdlhšiu výdrž, skúste ju deaktivovať. Urobíte to pomocou nasledujúceho postupu:

  • Otvorte aplikáciu Watch na svojom iPhone
  • Vyberte Všeobecné.
  • Posuňte sa nižšie a kliknite na Zobudenie obrazovky.
  • Uistite sa, že je prepínač v polohe Aktívne pri položke “Zobudiť zdvihnutím zápästia”.
  • Hotovo.

Displej sa aktivuje po dotyku na sklíčko alebo kliknutím dotykovej korunky.

11. Aktivujte režim Divadlo

Režim divadlo
Zdroj: Apple

Tento trik súvisí s tým predošlým, no hodí sa vám viac v situáciách, kedy chcete šetriť batériu len na krátky čas. Špeciálne dobre funguje na Apple Watch Series 5 a Apple Watch Series 6, ktoré majú Always-on displej.

Akonáhle zapnete režim Divadlo, obrazovka sa vypne. Stačí vám potiahnuť prstom smerom nahor do ovládacieho centra a kliknúť na ikonu s divadelnými maskami. Samotný režim sa za normálnych okolností používa napríklad v kinosále, aby nerušil ostatných divákov.

10. Znížte jas obrazovky

Apple Watch
Zdroj: Rex Chamberlain

K tomuto asi netreba pridávať žiaden obsiahly komentár. Čím vyšší jas, tým vyššia spotreba energie. Otvorte si na Apple Watch Nastavenia > Displej a jas a pomocou posuvníka prispôsobte takú intenzitu, ktorá vám najviac vyhovuje. Nemusí byť úplne minimálna, no v ideálnom prípade by nemala byť ani maximálna…

9. Vypnite upozornenia

Apple Watch upozornenia
Zdroj: Shutterstock

Každé upozornenie, ktoré vám príde na Apple Watch vás pripravuje o malé množstvo energie. Môže za to displej, vyťaženie procesora a tak isto pripojenie.

Notifikácie si prispôsobíte otvorením aplikácie Watch na iPhone. Vyberte ponuku Hlásenia a v nej určite aplikácie, ktoré vám môžu/nemôžu zasielať upozornenia na zápästie.

8. Vypnite Always-on

Apple Watch Series 6 PRODUCT (RED)
Zzdroj: svetapple.sk

Pokiaľ vlastníte Apple Watch Series 5 alebo Series 6, pravdepodobne máte aktivovaný stále zapnutý displej. Táto funkcia v princípe nie je zlá a sama o sebe dokáže pracovať veľmi úsporne.

V prípade, že ale potrebujete predĺžiť životnosť akumulátora na jedno nabitie, radšej sa jej vzdajte. Celé to urobíte tak, že kliknete na Nastavenia > Displej a jas > Vždy zap. (deaktivujete posuvník). Hotovo.

7. Vypnite zvuk

Ako vyriešiť 5 najčastejších problémov Apple Watch, ktoré vás doposiaľ frustrovali?
Zdroj: Spigen

Ak vám chodia upozornenia, poväčšine ich sprevádza aj decentné cinknutie. Pokiaľ sa nechcete vzdať množstva každodenných hlásení, vypnite si aspoň zvuk, čím ušetríte batériu.

Keď otvoríte aplikáciu Watch na vašom iPhone a prejdete do sekcie Zvuky a haptika, nájdete tu prepínač pre Tichý režim.

6. Použite Rezervu

Apple Watch rezerva
Zdroj: Shutterstock

Aj keď používate Apple Watch celé roky, je možné, že sa s touto funkciou stretávate iba vtedy, keď sa zariadenie vybije. Rezervu však dokážete aktivovať v akomkoľvek stave.

Stačí keď prstom vytiahnete ovládacie centrum, vyberiete ikonu percenta batérie a použijete posuvník s textom Rezerva. Zariadenie sa prepne do extrémne úsporného režimu, kedy vám ukáže len čas. Takto zvládne vydržať pokojne aj niekoľko dní.

5. Pri tréningu používajte režim úspory energie

Apple Watch tréning
Apple Watch rezerva

Ak so svojimi Apple Watch cvičíte, beháte alebo vykonávate akúkoľvek inú aktivitu, môžete si zapnúť režim úspory energie. Ten deaktivuje počas tréningu snímač srdcového tepu, čo predĺži výdrž batérie. Rátať však musíte s menej presnými štatistikami.

4. Vypnite pripomienky pre Státie

Apple Watch státie
Zdroj: Apple

Vaše Apple Watch vám každú hodinu pripomenú, aby ste sa postavili (ak ste to neurobili v priebehu uplynulých 50 minút). Aj toto upozornenie však vplýva na výdrž batérie a vypnúť ho je veľmi jednoduché.

Otvorte si aplikáciu Watch na vašom iPhone, pokračujte do sekcie Aktivita a deaktivujte prepínač Pripomienky postaviť sa. Týmto ste ušetrili 1-2% za deň. Spolu s ďalšími trikmi sa to však môže dostať na desiatky percent!

3. Zapnite si šedý režim

Apple Watch

Ako iste viete, farba na OLED displejoch spotrebúva množstvo energie. Pokiaľ by ste chceli zájsť do skutočných extrémov, môžete si zapnúť takzvané odtiene sivej. Na svojich Apple Watch otvorte Nastavenia > Prístupnosť > Odtiene sivej (povoľte prepínač). Samotná funkcia sa vzťahuje na celý systém, takže celé prostredie, vrátane apiek, bude čierno-biele.

2. Aktivujte režim Lietadlo alebo Nerušiť

Apple Watch a režim nerušiť
Zdroj: Shutterstock

Azda najrýchlejším a najjednoduchším spôsobom, ako vypnúť zvuk či notifikácie je aktivácia režimu Lietadlo alebo Nerušiť. Oba sa nachádzajú v ovládacom centre, ktoré vysuniete potiahnutím prsta smerom nahor. Ak napríklad niekam cestujete a viete, že nebudete mať prístup k internetu, načo by ste si míňali baterku…

1. Vynútiť ukončenie aplikácie

Apple Watch aplikácie
Zdroj: Shutterstock

Z času na čas sa stane, že na Apple Watch zlyhá nejaká apka a so zariadením sa nedá prakticky nič robiť. V tejto chvíli je veľmi časté rýchle vybíjanie batérie.

Aby ste tomu predišli, aplikáciu treba „nasilu“ ukončiť. Urobíte to nasledovným spôsobom: Podržte bočné tlačidlo, až kým sa nezobrazí posuvník pre vypnutie zariadenia. Potom kliknite a podržte digitálnu korunku, až kým vás Apple Watch nevrátia na domáci ciferník. Hotovo.

To je za nás všetko. Pokiaľ poznáte ďalšie tipy, ako ušetriť batériu na Apple Watch, neváhajte a podeľte sa o ne spolu s nami v komentároch nižšie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJidropnews
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.