Hodinky Apple Watch boli predstavené ešte v roku 2014 a od tej doby sa poriadne zmenili. Dnes tu máme Series 5 a vieme, že Apple už pilne pracuje na nástupcovi, Series 6. Do sveta sa dostala informácie, že by táto generácia mohla mať zaujímavú technológiu. Touch ID v Apple Watch? Možno už v tomto roku!

Touch ID v Apple Watch

Touch ID je technológia, ktorej sa spoločnosť Apple dosť dlho držala. Po prvý krát bola predstavená v roku 2013 vrámci iPhonu 5S. Odomykanie otlačkom prsta používa iPhone 8 dodnes a pravdepodobne ho dostane aj jeho nástupca, ktorý príde v dohľadnom čase, iPhone SE 2. generácie.

Nemusí to byť ale jediné tohtoročné zariadenie, ktoré sa s technológiou vráti. V prípade Apple Watch dodnes používanie buď odomykanie pomocou iPhonu alebo kódu. Nemáme tu teda žiadnu technológiu slúžiacu pre autorizáciu. Nový patent by to mohol zmeniť.

The United States Patent & Trademark Office, alebo jednoduchšie americký patentový úrad dnes zverejnil patent, ktorý podala spoločnosť Apple. Ten vyobrazuje to, akým spôsobom by sme mohli v blízkej budúcnosti odomykať toto zariadenie. Pomohla by k tomu “staro-nová” technológia, ktorá by fungovala trochu iným spôsobom.

- Reklama -

Ako sme vás už pár krát informovali, Apple sa pokúša o to aby vytvoril svoju technológiu na autorizáciu pomocou Touch ID, ktorá sa bude nachádzať priamo v displeji zariadenia. Keďže na Apple Watch nie je žiadna plocha, kde by sa dala táto technológia použiť, bolo by to ideálne.

Apple Watch Series 3 zobrazenie času

Anténa skrytá v remienku

Touch ID v Apple Watch by ale nemusela byť jediná novinka. Vďaka patentu poznáme aj ďalšiu technológiu, ktorou by mohla byť anténa hodiniek skrytá priamo v remienku.

Samozrejme, že by ju Apple prispôsobilo tak, aby sa nepoškodila bežným používaním remienku. Musela by byť teda odolná voči vode, flexibilná a hlavne by používateľ nemal mať pocit, že sa v remienku ešte niečo nachádza. Takáto anténa by mohla vylepšiť komunikáciu medzi zariadeniami alebo pokojne aj v prípade pripojenia k mobilnej sieti.

Ako to tak teda vyzerá, Apple Watch ešte určite nepovedali svoje posledné slovo a do budúcnosti budú mať čo ponúknuť. Napríklad taký senzor otlačku prsta priamo v kapacitnom displeji by určite nebol taký zlý nápad. Nehovoríme, že nám robí problém zadávať heslo. Veď je to “naťukané” raz-dva. Ide skôr o to, že by bolo ovládanie zase o čosi pohodlnejšie. Koniec koncov aj heslo na iPhone bol kedysi jediný autorizačný prvok. Dnes ho už ale odomykáme pomocou tváre.

Privítali by si aj vy takúto zmenu alebo vám súčasné odomykanie hodiniek vyhovuje? Svoje názory nám napíšte do komentárov.

Apple Watch Series 3 hlavná ponuka
Touch ID v Apple Watch? V budúcnosti možno realita. – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here