Spoločnosť Apple pri príležitosti Svetového dňa boja proti HIV/AIDS upozornilo na svoje dlhoročné partnerstvo s organizáciou (RED), v rámci ktorého sa od roku 2006 vyzbieralo viac ako 270 miliónov dolárov na boj s touto zákernou chorobou.

Firma spustila každoročný „darcovský program Apple Pay“ a okrem toho tiež ponúka šesť nových ciferníkov v červenej farbe pre Apple Watch, ktoré si aktuálne môžete do svojho zariadenia stiahnuť úplne zadarmo.

Spoločnosť Apple pri tejto príležitosti uviedla, že nové ciferníky umožnia používateľom vyjadriť podporu organizácii (RED) a taktiež ju môžu posilniť aj nákupom červeného PRODUCT (RED) remienku Braided Solo Loop, Sport Band a Sport Loop.

Spolupráca, ktorá trvá už 15 rokov 

Ako sme už uviedli vyššie, samotná iniciatíva odštartovala v roku 2006 a od tej doby pomáhajú finančné dary spoločnosti Apple zabezpečiť Globálnemu fondu na boj proti AIDS prevenciu, testovanie a tiež prístup k zdravotnej starostlivosti pre komunity postihnuté AIDS.

Prečítajte si tiež  Vieme kedy Apple predstaví ďalší iPhone SE! Delia nás od neho len mesiace

Technologický gigant sa týmto spôsobom postaral o starostlivosť a podporné služby pre viac ako 11 miliónov ľudí. Taktiež im zaplatil cez 192 miliónov testov na HIV a umožnil prístup k antiretrovírusovej liečbe – to sa týkalo 13,8 milióna ľudí.

S cieľom zviditeľniť Svetový deň boja proti AIDS (ktorý sa konal 1.12.2021) boli tiež stovky maloobchodných prevádzok Apple Store označené červeným logom Apple.

Firma navyše upozorňuje na spôsoby, ako sa zákazníci môžu dozvedieť o AIDS prostredníctvom App Store, Apple Books, Apple Podcasts, Apple Music a aplikácii Apple TV. Nové ciferníky na Apple Watch nájdete na tejto internetovej stránke.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -