Apple sa tento rok vydalo cestou zlepšenia displeja a jeho najväčšieho nedostatku. Od dnes už svieti non-stop a nemusíte otáčať zápästím aby ste sa naň mohli pozrieť. Čo ale používanie? Apple Watch Series 5 majú o čosi lepšiu výdrž batérie ako Series 4.

Apple Watch Series 5 majú o čosi lepšiu výdrž batérie ako Series 4

Najväčším otáznikom bola pri Apple Watch Series 5 výdrž batérie. Hoci technológia always-on displeja je prepracovaná tak aby mala čo najnižšiu spotrebu energie, do hodiniek Apple Watch sa predsa len nezmestí ten najväčší akumulátor a práve to môže byť problém. Respektíve mohol byť. Dnešný test, o ktorý sa postarala redakcia iMore preukázal, že Apple Watch Series 5 na výdrži vôbec nič nestratili či dokonca ešte niečo navyše získali.

Jablková spoločnosť deklaruje pri novinke výdrž na úrovni 18 hodín. To je prakticky rovnaká hodnota ako pri Series 4 z minulého roka bez jednej zásadnej inovácie a to stále zapnutého displeja.

Objektívny test prebiehal tak, že členovia redakcie zobrali bicykle a s hodinkami sa vybrali na rozsiahly 80 kilometrový výlet, pčas ktorého používali naplno nabité hodinky, ktoré boli samozrejme spárované s iPhonom. Používali pri tom úplne rovnaké aplikácie a aby toho nebolo málo, obe zariadenia mali aj pripojenie na internet pomocou e-SIM karty cez operátora Verzion. Autori teda urobili všetko preto aby test prebehol objektívne.

Výsledok poteší počas športovania aj počas bežného dňa

Po prvej zástavke, ktorá prišla po 2 hodinách ukazovali hodinky Apple Watch Series 4 82% zatiaľ čo novší model Series 5 „až“ 84%. Nie je to veľký rozdiel ale je to o máličko pozitívnejšie číslo ako by sme určite čakali. V cieľovej destinácii, ktorá sa objavila po prejdení 78 kilometrov ukazoval stav batérie staršej generácie 68% a novšej 69%. Opäť skoro totožný výsledok, ktorý navyše podpísal aj fakt, že kým redaktori prišli k foteniu, už mala aj 5. generácia „len“ 68%“ batérie.

Apple Watch Series 5 majú o čosi lepšiu výdrž batérie ako Series 4. Všetko aj napriek stále spustenému displeju. - svetapple.sk

iMore otestoval aj to, akú majú výdž hodinky počas bežného dňa. Predsa len je to o čosi smerodajnejší údaj. Počas testovania ich používal absolútne bežným spôsobom. Hodinky dokopy zobrazili až 278 oznámení. Recenzenti tiež využívali Spotify na dobu 15 minút, dvakrát skontrolovali počasie a tiež raz použili Siri. Testovanie síce neprebiehalo aj v noci ale po tejto činnosti ubudlo zo 4. generácie 19% kapacity batérie. Series 5 boli na tom dokonca lepšie. Z tých ubudlo len 16% čím sú prakticky rovnaké či dokonca ešte o máličko lepšie ako predchodca.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: iPhone 16 sa ukázal na CAD renderi. Prinesie zmenu dizajnu

Realita je teda taká, že produkt naozaj vydrží 18 hodín neustáleho používania. V reálnom svete to ale predstavuje minimálne 2 dni výdrže čo je super. Len tak mimochodom, Apple Watch nabijete asi za hodinku. Ak ich dáte teda iba na chvíľu každý jeden deň dole na nabíjačku (na spomínanú hodinku), výdrž vás trápiť vôbec nemusí…

Apple Watch Series 5 majú o čosi lepšiu výdrž batérie ako Series 4. Všetko aj napriek stále spustenému displeju. - svetapple.sk
Apple Watch Series 5 majú o čosi lepšiu výdrž batérie ako Series 4. Všetko aj napriek stále spustenému displeju. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.