Včerajší deň sa niesol v znamení predstavovania jablkových noviniek. Aktualizácii sa nevyhli ani jablkové hodinky, ktoré sú zase o čosi lepšie. Ponúkajú displej, ktorý sa nikdy nezhasne. Ako vyzerá „always-on“ displej na Apple Watch Series 5?

Ako vyzerá „always-on“ displej na Apple Watch Series 5?

Možno včera niekoho sklamalo, že spoločnosť Apple nepredstavila vybavenejšie inteligentné hodinky. Predsa len model Series 4 ponúkol minulý rok omnoho väčšiu revolúciu. Treba si ale uvedomiť, že Series 5 nie sú úplne tak novou generáciou hodiniek ale skôr akousi evolúciou. Apple evidentne nechcelo vyložiť všetky karty na stôl aby mohlo predstaviť skutočne prelomový model na budúci rok popri vynovených iPhonoch s novým dizajnom.

Aj tak sa spoločnosti ale podarilo predstaviť veci, ktoré sa nám páčia. V prvom rade je to samozrejme špeciálny displej, ktorý sa nikdy nezhasne. Jeho nová technológia je extrémne úsporná voči šetreniu batérie a tak vydrží byť zapnutý počas celého dňa, 18 hodín. Podotýkame, že displej nestratí na kvalite. Nebude to teda taký ten displej, ktorý ponúka aj konkurencia a ktorý nie je na oko veľmi kvalitný. Je to plnohodnotný LED displej.

Ako vyzerá always-on displej na Apple Watch Series 5? - svetapple.sk
Ako vyzerá always-on displej na Apple Watch Series 5? – svetapple.sk

Pokiaľ neotočíte zápästím, ostane v tmavom režime. Ak sa teda budete chcieť iba pozrieť na čas, vždy ho dobre a pomerne jasne uvidíte (čo sa nám veľmi páči). Akonáhle ale budete chcieť vidieť niečo viac, jednoducho otočíte rukou, kliknete na displej alebo digitálnu korunku a informácie sa na vás doslova rozžiaria. Je to jedna z vecí, po ktorej mnohí používatelia volajú už od začiatku a taktiež kvôli ktorej poväčšine používajú iné zariadenia s always-on diplejom.

Iné novinky

Okrem nového vždy zapnutého displeja sme sa zas až takej „spŕšky“ noviniek nedočkali. Pravda, v hodinkách po novom nájdeme integrovaný kompas, doteraz sme sa museli spoliehať len na ten, ktorý sa nachádza v iPhone. Vďaka tejto technológii sa nikdy nestratíte a budete ju môcť využívať napríklad v aplikácii mapy počas navigácie. Druhou vychytávkou je potom medzinárodné volanie SOS.

Nech ste kdekoľvek a dostanete sa do ohrozenia, Apple Watch Series 5 vás budú chcieť dostať z tejto zlej situácie a bez problémov sa cez ne dovoláte na tiesňovú linku. Na záver už len pripomenieme, že hodinky prišli v avizovanej titánovej a keramickej verzii. Ich základná cenovka štartuje na sume 399$. Dostupné budú už 20. septembra.

Novinári

No a vzhľadom na to, že hneď po konferencii Apple zvykne sprístupniť špeciálnu miestnosť pre prítomných novinárov, kde sú už pripravené úplne nové produkty, výnimka sa nekoná ani počas tohto roka. Vďaka tejto časti celej udalosti máme dokonalý prehľad o tom ako nové produkty vyzerajú a fungujú naživo. Na internete sa objavilo hneď niekoľko videí, ktoré ukazujú alway-on display či kompas. Pozrite sa na ne bližšie.

Prečítajte si tiež  Apple skrz Studio Display omylom potvrdilo práce na novom počítači Mac
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.