Hodinky Apple Watch Series 5 boli predstavené na včerajšej Apple konferencii po boku nového iPhonu 11 a iPhonu 11 Pro. Ponúkli rôzne technológie. Najväčšou inováciou je ale asi always-on displej. Teraz sa dozvedáme ale ďalšiu super správu.

Apple Watch Series 5 ponúkajú 2x väčšie úložisko.

Hoci Apple predstavilo úplne novú generáciu hodiniek Apple Watch Series 5, nemali sme pocit, že im venovalo príliš veľkú pozornosť. Dôvodom bol fakt, že ich prakticky len trochu vylepšilo. Neprišla však žiadna veľká revolúcia ako počas minulého roka. Hodinky prišli so zaujímavým riešením displeja, ktorý bude odteraz nonstop zapnutý a vydrží to počas celého dňa.

Rovnako tak sme sa dočkali aj technológie kompasu. Po tej používatelia síce až tak moc „nevolali“, jeho prítomnosť ale určite poteší. Super správou je tiež to, že sa tu nachádza funkcia medzinárodného volania SOS v prípade núdze. Čo je však tiež veľmi zaujímavé a čo Apple na včerajšej konferencii nespomenulo je informácia, že hodinky prichádzajú s dvakrát väším úložiskom, ako ich predchodca, model Series 4.

Apple sa rozhodlo potichu zdvihnúť jeho kapacitu z pôvodných 16GB na nových 32GB čím sa hodinky dostávajú na úroveň základnej kapacity napríklad aj iPhonu 7 (ktorý sa oficiálne po Keynote prestáva predávať). Výsledkom je teda fakt, že do vylepšených hodiniek toho zmestíte oveľa viac ako kedykoľvek pred tým.

Je to vôbec potrebné?

To čím si však nie sme istý je fakt, či to vlastne vôbec potrebujeme. Pri iPhone je 32GB úložisko málo. To je pravda. Telefón má ale predsa len omnoho komplikovanejšie a na úložisko náročnejšie aplikácie ako inteligentné hodinky. Navyše naň musíme fotiť a nahrávať video, zatiaľ čo pri Apple Watch takúto možnosť nemáme. Otázne teda ostáva, či sa Apple nemalo sústrediť na iné veci (napríklad na lepšiu výdrž batérie?).

Mnohých ľudí práve výdrž batérie odrádza, pretože je len 2 dňová. Predpokladáme ale, že v Apple všetko veľmi dobre vedia a menšej revolúcie sa opäť dočkáme na budúci rok popri nových iPhonoch kedy firma predstaví Series 6. Predsa len si nemôže vystrieľať všetky náboje naraz.

Ako vyzerá always-on displej na Apple Watch Series 5? - svetapple.sk
Apple Watch Series 5 ponúkajú 2x väčšie úložisko. – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Toľkoto zaplatíte za opravu rozbitých Apple Watch Ultra. Je to poriadne vysoká cena
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.