Nové hodinky Apple Watch Series 5 možno každého nenadchli, no nové funkcie aspoň mnohých potešili. Samotné Apple ale varuje. Apple Watch Series 5: remienky s magnetmi môžu spôsobovať problémy hodinkám.

Apple Watch Series 5: remienky s magnetmi môžu spôsobovať problémy hodinkám.

Nová generácia hodiniek je je úplne tak nová generácia hodiniek. Je to len vylepšená verzia Apple Watch Series 4 s novým označením. Prirovnali by sme to možno k autám, ktoré sa tiež z času na čas trochu vylepšia, pomení sa výbava a technológie. Vozidlo ale ostáva rovnaké. Presne to teraz urobilo Apple. Novinkou pri hodinkách je napríklad kompas, ktorý sa tu nachádza vrámci aplikácie ale aj ako nový hardvér.

Samotná appka vám dokáže ukázať svetové strany, nadmorskú výšku a iné zaujímavé údaje, ktoré tu vidíte vôbec po prvý krát. Doteraz sa aj pri navigácii museli Apple Watch spoliehať na iPhone a jeho vstavaný kompas. Po novom to už potrebné nebude. Treba si ale dávať pozor akú verziu hodiniek si vyberiete. Magnetické remienky môžu ovplyvniť funkčnosť kompasu či dokonca ho aj trvalo poškodiť. Varuje pred tým samotné Apple.

Apple Watch Series 5- remienky s magnetmi môžu mať spôsobovať problémy hodinkám. - svetapple.sk
Apple Watch Series 5- remienky s magnetmi môžu mať spôsobovať problémy hodinkám. – svetapple.sk

Pozor aký remienok používate

Samotné Apple momentálne využíva 3 remienky, ktoré spolupracujú s technológiou magnetu. Tá sa veľmi elegantne postará o to, aby bol remienok rýchlo a jednoducho zapnutý a aby to celé vyzeralo dobre. Konkrétne sa jedná o milánsky remienok, moderný remienok a napokon kožený remienok.

Zvyšné remienky už magnety nevyužívajú. Takéto varovanie navyše na svojich webových stránkach zverejnilo samotné Apple. Inžinieri si teda uvedomili, že kompas a magnet sa príliš v láske nemá, no aj napriek tomu ho tu zakomponovali. Nutné je ale podotknúť, že aj keď pred tým Apple varuje, najlepšie bude, keď si to sami dopredu vyskúšate. Predsa len zápästie je pomerne široké a medzi magnetom na spodnej strane a hodinkami na vrchnej strane môže byť slušných 5-7 centimetrov. Magnety navyše nie sú až tak silné takže by vôbec nemusel kompas ovplyvňovať.

Ako sme už ale napísali, toto varovanie vydalo samotné Apple takže pravdepodobne vie prečo tak učinilo. Ak chcete nové hodinky Apple Watch Series 5 radšej sa vyhnite uvedeným remienkom. Tak isto ale môžete všetko dopredu vyskúšať alebo jednoducho nepoužívať kompas. Či ale magnet nebude mať pri dlhodobom používaní vplyv na jeho funkčnosť vám však povedať nevieme…

Apple Watch Series 5- remienky s magnetmi môžu mať spôsobovať problémy hodinkám. - svetapple.sk
Apple Watch Series 5- remienky s magnetmi môžu mať spôsobovať problémy hodinkám. – svetapple.sk

Prečítajte si tiež  Apple Watch čelia problému s nabíjaním. Môže za to aktualizácia watchOS 8.3
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.