Inteligentné hodinky od spoločnosti Apple dokážu oveľa viac ako len zobrazovať čas alebo notifikácie. Medzi ich najzaujímavejšie schopnosti patria zdravotné senzory, ktoré sú veľmi účinné a presné. Dnes Digitimes potvrdil, že Apple Watch Series 6 dostanú novinku, ktorú žiadna iná verzia nebude mať k dispozícii.

Apple Watch Series 6 a ich najdôležitejšia novinka

Hoci sa o nich hovorí pomerne málo, v skutočnosti sa na nich v Cupertine tvrdo pracuje. Apple Watch Series 6 prídu po boku nových iPhonov už koncom septembra alebo začiatkom októbra 2020.

- Reklama -

Neočakávame žiadnu veľkú „dizajnovú revolúciu“. Dokonca ani po stránke technológií nebudú priekopníkom. V princípe sa však môžete tešiť na funkčné a užitočné vylepšenia, ktoré doplnia širokú paletu zdravotných funkcií.

Jednou z nich má byť aj schopnosť sledovania hladiny kyslíka v krvi. Je to niečo, čo doposiaľ žiadne iné Apple Watch nedokázali. Pôvodne sa špekulovalo nad tým, že Apple túto novinku povolí vo watchOS 7 pre viacero modelov. To sa ale nepotvrdilo. Dôvodom majú byť chýbajúce komponenty v rámci senzorov.

Jablková spoločnosť podľa Digitimes uzavrela exkluzívne partnerstvo s inou firmou, ktorá túto problematiku rieši už dlhšiu dobu. Práve z neho by mali ťažiť aj pripravované Apple Watch Series 6. Pokiaľ zaznamenajú nejakú nezrovnalosť alebo problém vo vašom tele, okamžite vám zobrazia notifikáciu, aby ste navštívili lekára.

Nechajme sa prekvapiť, ako to bude fungovať v praxi. Ľudia zo začiatku dosť pochybovali aj o EKG. Po tom, ako ho však spoločnosť Apple predstavila a ukázali sa prvé reálne výsledky, mnohí z nich zmenili svoj názor. Tešíte sa na tento „upgrade“? Napíšte nám do komentára…

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.